$  27.200 UAH /  27.600 UAH  29.350 UAH /  29.850 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Kiev Büyükelçiliği’nden iftar yemeği

T.C. Kiev Büyükelçiliği Ukrayna’nın başkenti Kiev’de geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi. İftara Ukrayna’daki Türk Toplumu’nun her kesiminden katılım oldu.

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, iftarın hemen öncesinde yaptığı konuşmada “Bu coğrafyada Türk işadamları, Kırım Tatarları, Ahıska Türkleri, Gagauzlar, Azerbaycanlılar olarak hepimiz büyük bir aileyiz. Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi. Kiev Büyükelçisi Güldere, ayrıca Türk toplumunun her kesiminden iftara katılımından duyduğu memnuniyeti de belirtirken, konuşmasının bir bölümünü Ukraynaca olarak gerçekleştirdi.

Güldere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Kiev ziyaretine değindiği konuşmasında, iki ülke arasındaki ilişkilerin önümüzdeki dönemde gelişeceğinden emin olduğunun altını çizdi.

Kiev Büyükelçiliği tarafından düzenlenen iftara Ukrayna’da ikamet eden Kırım Tatarları , Ahıska Türkleri, Gagauzlar ve temsilcilerinin yanı sıra diplomatlar, din adamları, yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk işadamları,  Ukrayna’daki Türk gazeteciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.

Katılanlar arasında Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve eşi Seda Güldere, emekli Büyükelçi Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı (AGİT) Ertuğrul Apakan, Ticaret Müşaviri Haydar Koçak, TİKA Program Koordinatörü Esin Acar Ergin, Kiev Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Ender Korkmaz, Büyükelçilik çalışanları, Türkiye Ukrayna Sanayici İşadamları Birliği (TUSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özbay ile TUSİB Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan ile TUİD yönetim kurulu üyeleri, EkoAvrasya Ukrayna Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Evren Damyan, Genel Sekreter Kadir Çurku ile EkoAvrasya Ukrayna Derneği yönetim kurulu üyeleri, Ukrayna Azerbaycan Sanayici ve İşadamları Derneği (ATU) yönetim kurulu başkanı Ali Aliyev, Ukrayna’nın eski Ankara Büyükelçisi ve hala Ukrayna Diplomasi Akademisi Başkanlığını yürüten Sergei Korsunsky ile Ukrayna’da faaliyette bulunan çok sayıda Türk firmasının temsilcileri yer aldı.

Fotoğrafların tamamı için tıklayın

Kaynak ve fotoğraflar: Ukrhaber.com

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.