$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Kiev Büyükelçiliği’nden Türkiye’ye gitmek isteyen vatandaşlar için duyuru

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği, Türkiye’ye gitmek isteyen vatandaşlar için bir duyuruda bulundu.

14 günlük karantina uygulamasına dikkat çekilen duyuruda şöyle denildi

‘Değerli vatandaşlarımız,

Pandemi nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamaları sonrasında Ukrayna’da kalan vatandaşlarımızdan Türkiye’ye gitmek isteyenlerin, Büyükelçiliğimize ve Odesa Başkonsolosluğumuza başvurmalarını istemiştik. Bu başvurular temelinde Türkiye’ye birkaç uçuş yapılması kararı alınmış olup, temsilciliklerimize müracaat edenlere gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Uçuşlarla ilgili başlıca hususları buradan da duyurmak istiyoruz:

– Bu uçuşlar, Ukrayna’da geçici statüde bulunan (öğrenciler ile turizm veya iş görüşmesi için gelip çıkış yapamayanlar) ve Türkiye’ye dönüş talebini temsilciliklerimize ileten vatandaşlarımız içindir. Ukrayna’da daimi ikamet sahibi vatandaşlarımız bu uçuşların kapsamına girmemektedir.

– Bu uçuşlarla Türkiye’ye dönecek tüm yolcular 14 gün karantinaya alınmaktadır.

– THY bu uçuşlar için online bilet satmamaktadır. Bu nedenle, başvuru sahiplerinin hangi uçuşla dönecekleri, temsilciliklerimizin vatandaşlarımızdan gelen talepler çerçevesinde oluşturduğu listeler üzerinden belirlenmektedir. Dönüş için hangi temsilciliğe (Kiev/Odesa) müracaatta bulunduysanız, seyahatinizi o temsilciliğin yönlendirmesine göre yapmanız gerekmektedir. Bu tedbir, vatandaşlarımızın Kiev’e gelip uçuş yapamaması gibi durumları önlemek için alınmıştır.

– İlk uçuş 16 Nisan’da gerçekleşmiş olup, ikinci uçuş bugün (17 Nisan) icra edilecektir. Önümüzdeki hafta yapılacak uçuşlara dair planlama son halini aldığında müracaat sahiplerine bilgi verilecektir.

-Bilet işlemleri, Odesa Başkonsolosluğu’na kayıt yaptırmış olanlar için Odesa’daki THY Ofisinde, diğer tüm yolcular için Kiev’de havaalanında yapılacaktır. Bilet bedeli 207 Dolar olup, ücretin THY’ye kredi kartıyla veya grivna cinsinden nakitle ödenmesi mümkündür.

– Ukrayna makamları diğer havaalanlarını kapattığı için uçuşlar Kiev’den yapılmaktadır. Diğer şehirlerden Kiev’e topluca gelecek vatandaşlarımıza, seyahatlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri hususunda imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalışıyoruz.

– Temsilciliklerimize telefonla veya e-postayla yapılan bütün müracaatlar kayda alınmakta ve yapılan planlama uyarınca başvuru sahibine geri bildirim yapılmaktadır. Çok sayıda başvuru alıp geri bildirim sağladığımız bu dönemde telefonda bekletmek zorunda kaldığımız vatandaşlarımızın bizi anlayışla karşılayacağını umuyor, müracaat bilgilerimizi bir kez daha aşağıda paylaşıyoruz:

Kiev Büyükelçiliği
E-posta: embassy.kiev@mfa.gov.tr
Acil Durum Telefonları: +38 063 211 47 65 / +38 063 255 7748

Odesa Başkonsolosluğu
E-posta: consulate.odessa@mfa.gov.tr
Acil Durum Telefonları: +38 093 711 0024 / +38 093 711 0026

Sağlıklı günler dileklerimizle,’

Değerli vatandaşlarımız, Pandemi nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamaları sonrasında Ukrayna’da kalan…

Опубліковано T.C. Kiev Büyükelçiliği/Посольство Республіки Туреччина в Україні Пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.