$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Kiev Büyükelçisi Güldere, TÜRKSİD üyeleri ile telekonferansta bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, TÜRKSİD tarafından organize edilen telekonferansa katıldı.

Konferansa, TÜRKSİD (Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği) üyesi işadamları ile; Kiev Büyükelçiliği İkinci Katibi Baran Türkmen, Odesa Ticaret Ataşesi Dicle Temizsoy, TÜRKSİD Genel Başkanı Ertan Baştuğan ve TÜRKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel da katıldılar.

TÜRKSİD Ukrayna üyelerinin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 35 işadamın katıldığı telekonferansta, koronavirüs salgının iş dünyasına etkileri ile Ukrayna ile Türkiye arasında süren serbest ticaret anlaşması (STA) görüşmeleri gündeme geldi.

Büyükelçi Güldere’nin, STA süreci hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, TÜRKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel, TÜRKSİD’in Ukrayna’daki faaliyetleri ve planlanan projeler hakkınd bilgi verdi.

Organize sanayi bölgeleri ve yeni fabrikalar

İsmet Yüksel, Kherson ve Dnipropetrovsk Bölgeleri’nde TÜRKSİD organize sanayi bölgelerini kurulması için girşimlerin sürdüğünü ifade ederken, Türkiye’den Ukrayna’ya un fabrikası ve et işleme fabrikası gibi yatırım projelerinin hayata geçirilmesi amacıyla görüşmeler yaptıklarını bildirdi.

Andrii Sybiha da konuk oldu

TÜRKSİD’in geçtiğimiz hafta düzenlediği telekonferansa, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha konuk olmuş, iki ülke arasıdaki yatırım ve ticaret ilişkileri değerlendirilmişti.

Şubat ayında gerçekleşen TÜRKSİD Ukrayna’nın açılışına, Ukrayna ekonomi bakanının yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukraynalı parlamenterler ile Türk ve Ukraynalı işadamları katılmıştı.

UKRTURK.NET

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.