$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Kiev’de temaslarda bulunan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Türk iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi

21 Temmuzda Ukrayna’da gerçekleştirilen Parlemento seçimlerine gözlemci olarak davet edilen ve aralarında bir önceki dönem Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Yüksek Seçim Kurulu başkanı Sadi Güven , CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın da bulunduğu gözlemci heyeti Kiev’de temaslarda bulundu.

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (Tusib.org) web sitesinde yayınlanan habere göre, heyet, 22 Temmuz günü Türkiye Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere’nin organizasyonunda Ukrayna’daki Türk Sivil Toplum Kuruluşları Tuid (Türkiye Ukrayna İşadamları Derneği), Tusib (Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği) ve Eko Avrasya Ukrayna Derneği başkanları ile bazı Türk şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.

Samimi bir ortamda geçen toplantıda gözlemci heyeti Ukrayna’da ki seçim atmosferini ve oy sayım sistemini değerlendirerek Türkiye’de ki oy sayım sistemiyle karşılastırmasını yaptı. Türkiye’de kullanılan ve tamamına yakını elektronik olan sisteminin hızlı ve doğru sonuçlara ulaşmakta dünyanın en ileri oy sayım sistemlerinden biri olduğu ifade edildi.

Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve firma temsilcileri Ukrayna’da ki iş hayatı, Türk firmalarının faaliyetleri ve yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi verdiler.

TUSIB adına söz alan TUSİB Başkanı Zafer Özbay yeni yabancı yatırımcı bekleyen Ukrayna’nın öncelikle mevcut yabancı yatırımcıların sorunlarının çözülmesinde daha duyarlı ve hızlı davranması gerektiğini belirtti. Ayrıca Türkiye’den gelerek Ukrayna’da yatırım yapmak isteyen büyük küçük tüm firmaların hukuk, muhasebe, pazar durumu gibi konularda profesyonel ve referanslı şirketlerden danışmanlık alması gerektiğini, aksi taktirde yatırımların başarıya ulaşma şansının çok zayıf olduğunu ifade etti.

Kaynak (fotoğraf – metin): tusib.org

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.