$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon, Kiev’de düzenlenecek panele katılıyor

İstiklal Marşı’nın yazarı, büyük şair MehmetAkif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon, Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen panele katılmak üzere Kiev’e geldi.

Selma Ersoy Argon ile birlikte, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Ekrem Kalan, EkoAvrasya Derneği Başkanı Hikmet Eren, Sebilürreşad Derneği Yayın Kurulu Başkanı Recep Garip ile Dernek Başkanı Fatih Bayhan ve diğer temsilcileriyle Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’yi ziyaret ettiler.

Mehmet Akif Ersoy Kiev’de anılacak

Öte yandan, Kyiv Yunus Emre koordinasyonunda, 5 Aralık’ta Taras Şevçenko Üniversitesi Filoloji Fakültesi’nde düzenlenen etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy anılacak.

İstiklal Marşı şairi, Mehmet Akif Ersoy’un eserleri, tarihî ve edebi kişiliği vefatının 83. yılında adını Ukrayna Milli Şairi Taras Şevçenko’dan alan Kyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek panel programında anlatılacak.

Programa Mehmet Akif Ersoy’un öz torunu Selma Ersoy Argon’un yanı sıra Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan da katılacaklar.

Türkçe ve Ukraynaca dillerinde gerçekleştirilecek, etkinlikte Kyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Türk Filolojisi Bölüm Başkanı Doç. Dr. İrina Pokrovska, şair ve sanat adamı Recep Garip, Sebilürreşad Derneği Genel Başkanı Fatih Bayhan ve araştırmacı Lütfi Bergen de söz alacaklar.

UKRTURK.NET

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.