$  25.050 UAH /  25.350 UAH  27.750 UAH /  28.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Yürümek kabus oldu, UkrTürk’ten buzda yürüme teknikleri

ukrayna hava durum 09Ukrayna genelinde dün akşamdan itibaren etkili olan buzlanma nedeniyle kaldırımlar adeta buz pistine döndü.

Belediye görevlilerinin bu sabahtan itibaren başladıkları tuzlama çalışmaları buzların erimesini sağlamayınca işe gitmek için yola çıkan Ukraynalılar kötü bir sürpriz ile karşılaştılar.

İşte UkrTürk’ten buzda yürüme teknikleri

Karlı – buzlu yolda yürürken elleriniz mutlaka dışarıda olsun. Eldiven takmayı ihmal etmeyin. Bu önlem olası bir kayma anında dengenizi sağlamanıza yardım edecektir.

Havaların aşırı soğuk olduğu günlerde buzda kayma vakalarına daha az rastlanır. Hava sıcaklıklarının nispeten yüksek olduğu şu günlerde buz tabakalarının üzeri daha kaygan olacaktır. Dikkat edin.

Olası bir düşme anından sonra hemen kalkmamaya çalışın. Bir süre bekleyerek herşeyin yolunda olduğundan emin olun.

Kalın tabanlı ve derin dişli botları tercih edin. Mümkünse ayakkabıların altına takılan buz kıskaçlarından  kullanın. Bu kıskaçlardan kullanmıyorsanız ayağınızı yere tam basmaya çalışın.

En tehlikeli yerler nereler?

Kaldırımlara çıkış noktaları çok sık kullanıldığı ve zor temizlendiği için her zaman daha tehlikelidir.

Metro girişleri düşme vakaları ile en fazla karşılaşılan yerler arasında bulunuyor. Caddeden metroya girişteki merdivenleri kullanırken dikkat edin.

Mağaza, market, banka ve alışveriş merkezlerinin girişlerinde kullanılan zemin kaplaması, güzel görünmesi için genellikle pürüssüz – az pürüzlü karolardan oluşuyor. Kardan temizlenmiş olsa da genellikle kaygan olan mağaza girişlerinde dikkati elden bırakmayın.

www.ukrturk.net

Fotoğraf:

http://lekpravda.com/kak-ne-upast-zimoj/

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.