$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.600 UAH /  30.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Mihail Saakaşvili’den ‘destek verilirse Ukrayna ordusu bütün Rusya’yı alabilir’ iddiasi

saakashvili 2Gürcistan eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, destek verilmesi halinde Ukrayna ordusunun Rusya’nın tamanını alabileceğini savundu.

UNİAN haber ajansının bildirdiğine göre, önceki akşam Telekanal 24’e konuşan Mihail Saakaşvili, Ukrayna askerlerinin dünyanın en iyi askerleri arasında sayıldığını söyledi.

Ukrayna’nın şu anda en fazla ihtiyacı olan silahın anti tank sistemleri olduğunu kaydeden Mihail Saakaşvili, eğitim ve silah verilmesi halinde Ukrayna ordusunun Rusya’nın tamamını ele geçirebilecğini iddia etti.

Telekanal 24’e açıklamalarda bulunan Gürcistan Eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili şöyle konuştu:
“Ukrayna’nın ana probelemi eskiye anti tank sistemleri.Bunların daha yenileri ABD’de var, eğer bu silahlardan sağlarlarda (ABD sağlarsa) Ukrayna önden gelen 50 Rus tankını imha ederse herşey daha farklı olur. Amerikalılar Ukrayna’ya bunu (Antitank sistemlerini) vermeye hazırlar, insansız hava araçları ve topçu sistemleri vermeye hazırlar.  Amerikalılar tarafından eğitilen bizim subaylarımız (Gürcistan subayları) şu anda sizin askerlerinizi eğitiyorlar. Diyorlar ki, Ukraynalı askerler dünyanın en iyisi, eğer gerekli bilgi ve tecrübe sağlanır ve silah verilirse Rusya’nın tamanını ele geçirebilirler.’

ABD’nin Ukrayna’ya destek olmasının büyük bir ihtimal olduğunu kaydeden Saakaşvili, ‘Ukrayna halkının mücadele gücünü gördüler. Ukrayna’nın, ABD için en önemli olan demoktarik değerleri savunmaya hazır olduğunu gördüler.’ dedi.

Ukrayna’ya silah sağlamayacağını ilan eden Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD’ye de benzer bir çağrıda bulunmuştu.

Amerikan yönetimi Ukrayna’ya askeri yardım yapılması konusunda nihai kararını henüz vermiş değil.

http://www.unian.net/politics/1041425-ukrainskaya-armiya-smojet-zahvatit-vsyu-rossiyu-saakashvili.html

video icin tiklayin

Alle Design

About The Author

Related posts

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.