$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Müthiş iddia, Türk denizaltıları Kırım sahillerinde geziyor, su altı çekimleri yapıyor

Korrespondent Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Zaporoje Denizaltısı’nın ikinci kaptanı D. Zagrebin Türk denizlatılarının Ukrayna kara sularına girdiğini ve Kırım sahillerinde su altı çekimleri yaptığını iddia etti.

Black Sea News’te yayınlanan haberde Zagrebin’in şu sözlerine yer veriliyor:
“Türk denizaltıları çekinmeden Ukrayna kara sularına giriyor ve Kırım sahillerinde (Hersones yakınlarında) çekimler yapıyorlar. Genel kurallar çerçevesinde denizaltının diğer ülke kara sularına su yüzündeyken giriş yapması gerekiyor, ama bu kurala uyulmuyor ”.

Daha önce bir açıklama yapan Rusya’nın Sevastopol’deki Karadeniz Filosu’nun temsilcisi, Feodosiya’da kıyılarına yakın mesafede Türk denizaltısının tespit edildiğini iddia etmişti.

Ukrayna deniz kuvvetlerini güçlendiriyor

Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra deniz kuvvetlerine uzun yıllar kapsamlı yatırım yapmayan Ukrayna, son yıllarda donanmasını güçlendirmek için önemli adımlar atıyor.

Ukrayna 2021 yılında kadar 1,3 milyar Dolar değerinde korvet sınıfı dört savaş gemisini Deniz Kuvvetleri envanterine katmayı planlıyor.

Ukrayna’nın elinde şu anda sadece Zaparoje Denizaltısı bulunuyor.

http://www.blackseanews.net/read/47313

http://korrespondent.net/ukraine/events/1411488-korrespondent-koncy-v-vodu-edinstvennaya-ukrainskaya-podlodka-zaporozhe-perezhivaet-vtoruyu-molodost

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.