$  24.400 UAH /  24.700 UAH  26.850 UAH /  27.250 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ne kar ne soğuklar korkutuyor, Ukraynalı öğretmenden müthiş beden eğitimi dersi (Video)

ukrayna kar cocuklarUkrayna’nın Çerkassı kentindeki bir okulda öğretmen ilkokul öğrencilerini kışın ortasında bahçeye çıkarıp karda yürütüyor. Her gün yalınayak karda koşan çocuklar soğuk su ile yıkanıyorlar.

Bunun sağlığa faydalı olduğuna inanılıyor.

Öğretmenlerini örnek alan 3. sınıf öğrencileri kışın her günü çıkıp karda spor yapıyorlar.

Doktorumuz doğanın kendisi

Öğretmen derslerden sonra çocukları soğuk havaya çıkmaya hazırlamak için çocuklarla sınıfta söylediği şarkılarda, “Bizim doktorumuz doğanın kendisi. Güneş, bizim babamız. Toprak, bize güç veren annemiz. Biz tüm ebeveynler için bir örnek olduğumuza katılıyor musunuz? ” diyor. Sonra her çocuk birkaç kova su alıyorlar ve okul bahçesine çıkıyor.

Öğretmen Valentina Bezkorovaynaya sağlık derslerini altı yıldır sürdürüyor. Soğuk suyla hastalıklara karşı direnci arttırma prosedürü Eylül ayından itibaren başlıyor.

Valentina Bezkorovaynaya, “Geçen yılın 30 Ocak tarihinde bizde eksi 18 derece soğuklar vardı. Biz yine de çıkıyorduk. Sınıfın yarısı iç çamaşırlarına kadar soyunuyorlar, kalan yarısı eşofman takımlarıyla karda koşuyorlar. Çünkü ebeveynleri endişeleniyor, ama çocuk soğuğu hissetmiyor.” diye konuştu.

Bunu gören diğer sınıfların öğrencileri ise böyle dersleri onaylamıyorlar.

Ögretmen Bezkorovaynaya, “Bizim sınıfımızda çok nadiren hastalık görülüyor. Hasta olanlar arasında daha çok ebeveynlerin gölgesi altında kalanlar ve soğuk havaya çıkmaya korkanlar var.” dedi.

Bahçedeki ders bittikten sonra çocuklara sınıfa dönüyorlar . Öğretmen ise son kova suyu üzerine dökmek için dışarıda kalıyor.

Video için tıklayın

Haber QHA

Asibe İbadullayeva

http://qha.com.ua/ilkokul-ogrencilerini-iste-boyle-karda-yurutuyorlar-video-121027tr.html

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.