$  23.350 UAH /  23.600 UAH  25.900 UAH /  26.300 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Nikolaev’de yeni bir işadamları organizasyonu kuruldu (Fotoğraflar)

image2Ukrayna’nın Nikolaev şehrinde yeni bir işadamları organizasyonu kuruldu.

TUSİAB (Türk Ukrayna Sanayici ve İşadamları Birliği) ismi ile kurulan yeni organizasyonun açılışına Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Odesa Başkonsolosu Hüseyin Ergani ve Odesa Ticaret Ataşesi Necdet Eser katıldı.

Nikolaev’deki Türk işadamlarından Ali Aydın tarafından işletilen “Ali Baba” Restoran’da gerçekleşen açılışa Nikolaev Yabancı Şube  Müdürü Vladimir İvanov, Nikolaev Merkez Pasaport Şube Müdürü Evgeniy Shatalov, UTİAD’i temsilen Ali Sezen, TUİD’i temsilen Alaaddin Güven Memiş, komşu Herson şehrindeki isadamlarının tebrik mesajlarini iletmek üzere Ali Bulut ve Necati Özli ile Kiev, Herson ve Odesa’dan gelen Türk ve Ukraynalı konuklar hazır bulundu.

Açılış programı Yönetim Kurulu Başkanı Servet Bayrak’ın, derneğin kuruluş amacı, üye profile ve hedeflerini içeren konuşması ile başladı. 

Servet Bayrak’ın ardından söz alan Başkonsolos Hüseyin Ergani, Büyükelçi Samsar’ın bölgeye verdiği öneme değindi.  Dernekleşme faaliyetlerinin getirilerine vurgu yapan Ergani, işadamlarına teşekkür etti.
Ukraynalı işadamları adına bir konuşma yapan Kredo isimli şirketin yetkilisi ise Türkiye ve Türkler ile uzun süredir iş yapmaktan duyduğu memnuniyeti ve yeni işadamları organizasyonu ile ilgili iyi niyetlerini dile getirdi.

“Bölgedeki büyük projelerin Türk işadamları tarafından hayata geçirileceğine inanıyoruz”

image1Açılışta bir konuşma yapan Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ise kendisinden önce yapılan sıcak konuşmalardan çok etkilendiğini ve söylenmesi gereken herşeyin dile getirildiğini kaydetti. Herson Bölge Valisi ve Belediye Başkanı ile sıcak ve yapıcı görüşmelerde bulunduğunu kaydeden Samsar, önümüzdeki dönemde bölgedeki büyük projelerin Türk işadamları tarafından hayata geçirileceğine inandığını söyledi.

Nikolaev’de ziyaret ettiği iki Türk işletmesinden çok etkilendiğini kaydeden Mehmet Samsar, Türk toplumunu bölgede kurdukları iyi ilişkilerden dolayı tebrik etti.

Etkinlik dernek yönetiminin, Büyükelçi Mehmet Samsar, Başkonsolos Hüseyin Ergani, Ticaret Ataşesi Necet Eser ile diğer konuklara teşekkür belgelerini taktim etmesi ile devam etti.

Kuruluş için bir kutlama mesajı gönderen TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar’ın mesajı da gecede  ayrıca okundu. Mesajında dernek yöneticilerini tebrik eden Bekar, yeni oluşumun Türk toplumuna hayırlı – uğurlu olmasını diledi.

Tarihi Türk çeşmesine ziyaret

Büyükelçi Samsar başkanlığındaki heyet, temasları sırasında Gıda ve makine – ekipman sektörlerinde faaliyet gosteren iki Turk firmasını ve 1792 yılında inşa edilmiş tarihi “Türk Çeşmesi”ni ziyaret etti.

Heyet Nikolaev ziyareti sırasında THY ve Türk işadamlarının yardım ettiği Nikolaev Yetiştirme Yurdu’na gitti.

image1 (1)

Kaynak: ALİ BULUT , TUSİAB

Fotoğraflar: TUSİAB

www.ukrturk.net

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.