$  27.800 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Odesa Vali Vekili Samsun’da temaslarda bulundu, taraflar arasında işbirliği protokolü imzalandı

Odesa Vali 1.Yardımcısı Mıkola Tindyuk başkanlığındaki Odesa bölgesi heyeti, Samsun ilinin yöneticilerinin daveti üzerine karşılıklı bölgesel işbirliğinin gerçekleştirilmesi amacıyla ile istişarelerde bulunmak üzere Samsun’a  bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında Odesa heyeti üyeleri, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,  Büyükşehir Belediye Başkanı  Yusuf Ziya Yılmaz,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Salih Zeki Murzioğlu,  Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ile ayrı ayrı görüşmeler yaptı.

21-24 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleşen görüşmelerde, Ukrayna heyeti, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen iş dünyasının temsilcilerinin bulunduğu yuvarlak masa toplantısına katıldı.

Görüşmelerin sonucunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Odessa Bölge Konseyi arasında kültür, ticaret, ekonomi ve ulaştırma gibi alanlarda ikili ilişkilerin geliştirilmesi öngörülen İşbirliği Protokolü imzalandı.

Taraflar,  ortak projelerin daha detaylı bir biçimde görüşülmesi amacı ile işbirliğine hazır şirketlerin üst düzey yetkilileri düzeyinde en yakın zamanda karşılıklı ziyaretlerde bulunulmasını kararlaştırdılar.

Kaynak:
Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği

http://www.mfa.gov.ua/turkey/tur/news/detail/81957.htm

Fotoğraflar:

http://www.mfa.gov.ua/turkey/tur/5034.htm

KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

www.ukrturk.net

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.