$  27.700 UAH /  28.000 UAH  31.520 UAH /  31.870 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Parlamento Başkanı Turçinov – Kiev Büyükelçisi Tezel buluşması “yaralılar için yardıma hazırız”

ukrayna olaylar ukraine dgfafas121Ukrayna Parlamentosu’nda yeni seçilen Ukrayna Parlamentosu Başkanı Oleksandr Turçinov, Ukrayna’da yeni göreve başlayan Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’i kabul etti.

Parlamentoda gerçekleşen; Turçinov ile Tezel görüşmesinde Kırımın efsanevi lideri Milletvekili Mustafa Cemiloğlu ve ikinci katip Fatih Öztürk hazır bulundu.

Büyükelçi Tezel, Turçinov’a ülkenin zor bir döneminde üstelik de seçilir seçilmez kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti. Tezel, Ukrayna’daki halihazırdaki sorunların aşılması yolunda Türkiye’nin her türlü yardıma hazır olduğunu söyledi.

“YARALILARIN Türkiye’YE GÖTÜRÜLMESI TEKLIF EDILDI”

Öncelikli olarak Euro Meydan’da, kolluk kuvvetleri ile eylemciler arasında çıkan çatışmalarda yaralanan kişilere Türkiye’nin tıbbı yardımda bulunabileceğini ifade eden Büyükelçi Tezel, ağır yaralıları özel uçaklarla tedavi için Türkiye’de götürülebileceğini ve ilaç yardımı yapılabileceğini belirtti.

Olayların gidişatı nedeniyle hem Parlamento başkanlığını hem de seçimlere kadar cumhurbaşkanlığı görevini icra eden Turçinov ise; “Ukrayna gerçekten zor günler yaşıyor. Ukrayna’nın stratejik partneri Türkiye ile yakın bağlarımızın sağlamlaşması büyük bir önem taşıyor.” dedi.

Görüşmede Turçinov, Türkiye Büyükelçisi Tezel ile görüşmesinde inisiyatif alan Mustafa Cemiloğlu’na teşekkür etti. Görüşme esnasında taraflar halihazırda 6,5 milyar dolar olan iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da arttırma perspektiflerini ele aldı.

http://www.haberler.com/turkiye-yenilenen-ukrayna-ya-her-turlu-yardima-5706614-haberi/

YUNUS ERDOĞDU
CİHAN HABER AJANSI UKRAYNA MUHABİRİ

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.