$  26.750 UAH /  26.950 UAH  29.950 UAH /  30.350 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Parlamento’dan “bölücülükle mücadele”de yeni cezalar

ukraynanın dogusu olaylar 1Ukrayna Parlamentosu Verhovna Rada ceza kanunda değişiklikler öngören düzenlemeleri kabul etti.

UNİAN Haber Ajansı’nın haberine göre, 231 parlamenterin oyu ile kabul edilen düzenleme ile “Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve dokunulmazlığına” karşı faaliyette bulunanlar için hapis cezaları getirildi.

Yeni düzenleme ile ülkenin bütünlüğünü bozucu faaliyetlerde bulunanlar 3 ile 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar. Cezanın tekrarı ya da faaliyetlerin organize şekilde yapılması halinde hapis cezası 5 ile 10 yıl arasında olacak.

Bölücülük faaliyetleri sırasında can kaybı gerçekleşmesi halinde, sorumlular 10 ile 15 yıl ağırlaştırılmış hapis ya da ömür boyu hapis cezası ile yargılanacaklar.

Yasaya eklenen bir başka madde ile de Ukrayna devlet sırlarını yabancı ülkelere veren yabancı uyruklu kişiler de 10 ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılacaklar.

Yasa ile gar, havaalanı, liman, metro istasyonu ya da ulaştırma ile ilgili diğer kurum ve kuruluşların işgal edilmesi halinde, sorumlular hakkında beş yıldan sekiz yıla kadar hapis istemi ile dava  açılacak.

Ukrayna’nın bazı doğu şehirlerinde yaşanan olaylardan sonra ayrılıkçı gruplara karşı “antiterör” operasyonu başlatılmasına karar verilmişti.

www.Ukrturk.net sitesi KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

http://www.unian.net/politics/905322-rada-usilila-otvetstvennost-za-posyagatelstvo-na-territorialnuyu-tselostnost-i-gosizmenu.html

Fotograf:

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3345338-protyvostoianye-na-yuho-vostoke-perehovory-akhmetova-s-mytynhuuischymy-y-kharkovskaia-oha-posle-zachystky

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.