$  23.350 UAH /  23.600 UAH  25.900 UAH /  26.300 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Popov; böylesi hiç yapılmadı, devlet destekli projelerle konut inşaatı yüzde 40 artacak

Ukrayna inşaat sektörünün kalbi Kiev, krizden sonra tamamlanmamış inşaat projeleri ile dolu bir kente dönüşmüştü.

Tamamlanmayan bazı projelerde inşaat çalışmalarına başlanmış olsa da hareketlilik 2008’i aratır nitelikte.

İnşaat sektörüne özel önem

Ekonomik krizin etkilerini üzerinden atmaya çalışan Ukrayna’da, ekonominin bel kemiği olarak kabul edilen inşaat sektörüne özel bir önem veriliyor.

Dün Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç ile biraraya gelen Kiev Belediye Başkanı Aleksandr Popov’un görüşmesi bu önemin bir ifadesi gibiydi.
Korrespondent’te yayınlanan habere göre, Yanukoviç – Popov görüşmesinde Kiev’de 1550 konutluk devlet destekli dev bir inşaat projesinin hayata geçirilmesi konuşuldu.

Böylesi hiç yapılmadı

“Bu çok ilginç bir program, böylesi daha önce Kiev’de yapılmamıştı” diye diyen Popov, sosyal konut programının hem devlet bütçesi hem de yerel bütçe ile desteklenerek hayata geçirileceğini ifade etti.
Konuşmasında, 2011 yılında Kiev’deki konut inşaatının %40 büyüyeceğini kaydeden Belediye Başkanı Aleksandr Popov, yıl içinde yeni bir metro istasyonunun daha hizmete gireceğini söyledi.

Görüşmede, Podol köprüsünün bu sene tamamlanması ve Bağımsızlık Günü’ne kadar Kiev’deki Olimpiyad Stadyumu’nun bitilmesi konuları da gündeme geldi.
Korrespondent
http://korrespondent.net/business/realestate/1183831-popov-rasskazal-yanukovichu-ob-interesnoj-programme-stroitelstva-takoj-ranee-v-kieve-ne-bylo

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.