$  27.850 UAH /  28.250 UAH  31.720 UAH /  32.180 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Putin ağır konuştu: ‘Ukrayna ordusu NATO’nun lejyonudur’

vladimir putin rusya devlet baskaniRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun Rusya’yı çevrelemek gibi jeopolitik amaçlar için kullanılan NATO lejyonu olduğunu söyledi.

Haberler.com’un haberine göre yaşananlara bakıldığında Ukrayna ordusunun ulusal çıkarlar peşinde olmadığı eleştirisi getiren Putin, “Rusya’yı çevreleyerek etkisiz hale getirmek isteyen yabancı bir NATO lejyonu ile karşı karşıyayız. Söylediklerinden farklı amaçları var.” suçlamasında bulundu.

St.Petersburg’da Gorni Ulusal Madencilik Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelen Ruslider, “Temelde bir ordu değil, yabancı bir lejyon. NATO’nun yabancı lejyonu olan ordu, Ukrayna’nın çıkarlarını düşünmüyor.” dedi.

Kiev yönetiminin Ukrayna’nın Donbas bölgesinde barışçıl bir çözüm bulunması ile ilgili yoldan vazgeçtiğini kaydeden Putin, “Maalesef Kiev yönetimi, Ukrayna krizinin barışçıl yollarla çözülmesini istemiyor. Önce enformasyon ajanları, güvenlik servisleri, sonra da ordu kullanılıyor.” şeklinde konuştu.

Ukrayna yönetiminin askeri operasyonları durdurma konusunda sert bir engelle karşılaştığını vurgulayan Rus lider, “Maalesef ateşkesi yeniden toparlanma için kullanıyorlar ve sonra yeniden savaşa başlıyorlar. Binlerce kişi öldürüldü. Bu tam bir trajedi.” değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna’da bir sivil savaşın yaşandığını ifade eden Putin, “Ben Ukrayna’da birçok kişinin yaşananları anladığını düşünüyorum.” dedi.

Doğu Ukrayna’da ateşkese rağmen artan iç savaşta son haftalarda yüzlerce kişi yaşamını yitirdi. Barış görüşmeleri ile ilgili çalışmalarda henüz somut bir ilerleme sağlanamadı.

Haberin orjinali için tıklayın

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.