$  24.650 UAH /  24.950 UAH  27.150 UAH /  27.550 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Rifat Hisarcıklıoğlu Ukrayna’daki Türk İşadamları ile Birlikte Ticaret Odası’nda

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk işadamları ile birlikte Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’nı ziyaret etti.
Dün Kiev’deki Ticaret ve Sanayi Odası binasında gerçekleşen ziyarette, DEİK Ukrayna Başkanı Ruşen Çetin, TUİD Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda DEİK Ukrayna Başkan Yardımcısı olan Ercan Bekar, Credit West Bank Genel Müdürü Adnan Anaçalı, Günsel şirketinin sahibi Selami Güner hazır bulundu.
Hisarcıklıoğlu’na plaket verildi
Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergei Skripçenko’nun yanı sıra, bir çok ticaret ve sanayi odası başkanının katıldığı törende TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür plaketi verildi ve Ukrayna Ticaret Odası’nın rozeti takıldı.
Törende bir konuşma yapan Ukrayna Ticaret Odası Başkanı Skripçenko , Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilere katkılarından ötürü TOBB’a teşekkürlerini iletti. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin son on yılda büyük bir ivme kazandığını kaydeden Skripçenko , önümüzdeki dönemde dış ticaret hacminin daha da artmasını beklediklerini, Türk yatırımcıları Ukrayna’da görmekten her zaman mutlu olduklarını söyledi.
tobbziyareti2Törende söz alan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise Ukrayna tarafına misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti. Ticaret hacminin kriz nedeniyle düştüğünü ancak, elde edilen verilerin hacmin daha da artacağını işaret ettiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Ukraynalı yatırımcılar için Türkiye’nin kapılarının ardına kadar açık olduğunu kaydetti.
“Ukraynalı işadamlarını bekliyoruz”
İkili görüşmelerde söz alan  TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar, Ukraynalı işadamlarına TUİD hakkında kısa bir bilgi verdi. Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve üyelerini TUİD’e davet eden Bekar, derneğin Ukraynalı üyelerle daha etkin bir hale geleceğini, bunun Türk – Ukrayna ilişkilerine de olumlu katkıda bulunacağını ifade etti.
Görüşmelerde söz alan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise TUİD’in daha etkin olması için her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söylerken, Ukraynalı işadamlarını TUİD ile daha sıkı ilişkiler içine girmeye davet etti.
Toplantıdan sonra TürkHaber’e konuşan Günsel şirketinin sahibi Selami Güner, Türkiye’nin bu kadar büyük bir heyetle Ukrayna’ya gelmesinin anlamlı olduğunu, bunun iki ülke ilişkilerinin daha da gelişeceğinin göstergesi olarak kabul edilebileceğini söyledi. TUİD’in bu tür toplantılarda temsilinin önemine dikkat çeken Güner, görüşmelerin çok verimli geçtiğini kaydetti.
F.Serkan BAĞ
Fotoğraflar
F.Serkan BAĞ

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.