$  26.850 UAH /  27.100 UAH  30.380 UAH /  30.880 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Rovno’da çiftlik kuran emekli subay, Ukrayna televizyonlarında (video)

Rovno (Rivne) kentinde çiftlik kuran Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli Albay Sabri Sipahioğlu, Ukrayna televizyonlarının konusu oldu.

Ukrayna’nın Rovno Bölgesi’ndeki küçük bir köyde çiftlik kuran Sabri Sipahioğlu hakkında CTB kanalı özel bir haber program.

Daha önce yerel bir televizyon kanalı ve gazetenin haber yaptığı emekli Albay Sipahioğlu için köylüler ‘kimsenin yardımını geri çevirmiyor’ diyor.

Bu köye karşı sorumluluklarım var

CTB’ye verdiği röportajda, yaşadığı ve iş yaptığı köye karşı sorumlulukları olduğunu söyleyen Sihapioğlu’nun kurduğu çiftlikte, iki bine yakın koyun bulunuyor.

Yardımsever Türk 

Köydeki bir çok aileye istihdam da sağlayan emekli Albay’ın ünü, yerel bir postacıya bisiklet armağan etmesi ile hızla yayılıyor.

Bölgedeki ilkokula maddi destek sağlayan, köyde zor durumda olan ailelere destek olan Sabri Sipahioğlu, kısa zaman içinde ‘yardımsever Türk’ lakabını alıyor.

İki yıla yakın süredir çiftlikte ürettikleri koyunların büyük bölümünü Türkiye’ye gönderdiklerini, bir kısmını da iç pazarda değerlendirdiklerini kaydeden Sipahioğlu, Ukrayna’ya inandıklarını ve çiftliği büyütmeye kararlı olduklarını söylüyor.

Video için tıklayın

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.