$  24.320 UAH /  24.520 UAH  26.350 UAH /  26.650 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Şekerleme savaşlarının tadı kaçıyor, Ukrayna hakkını DTÖ’de arayacak

ukrayna ihracatUkrayna ile Rusya arasındaki şekerlerme savaşları kızışıyor.

Ukraynalı çikolata ve şekerleme üreticisi Roshen’in ürünlerinin ülkesine girmesine yasaklama getiren Rusya hükümeti, Ukrayna’dan ithal edilen tüm unlu mamuller, çikolata ve şekerleme ürünlerini mercek altına almalaya hazırlanıyor.

Sırada ne var belli değil

Segodnya Gazetesi’nin haberine göre, uzmanlar Rusya’nın bugüne kadar Ukrayna’dan gelen et, peynir ve süte farklı şekillerde sınırlama getirdiğini kaydediyor, sıranın unlu mamuller ve şekerlemeye geldiğini ifade ederek “önümüzdeki dönemde borudan, kömüre, cam ürünlerine kadar çok sayıda ihracat kalemine engelleme gelip gelmeyeceği belli değil” diyorlar.

DTÖ yolu gözüktü

Kamouyonda tartışmalar sürerken,Ukrayna hükümeti Rusya’nın yasaklamalarına karşı hakkını Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde aramaya hazırlanıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ukrayna Eknomik Kalkınma Bakanı İgor Prasolov, Ukrayna’nın hakkını Dünya Ticaret Örgütü nezdinde ve Rusya ile ikili ilişkiler çerçevesinde aranacağını, bununla ilgili bir çalışma grubu kurulduğunu söyledi. Prasovlov, yaşanan durumun 8 binin üzerinde Ukraynalı şirketi ilgilendirediğinin altını çizdi.

Herşey otomobile gelen ek vergi ile başladı

Ukrayna ile Rusya arasındaki ticaret savaşları yaklaşık bir yıldır sürüyor.  Rusya’nın ithal otomobile ek vergi uygulaması getirmesine, Ukrayna’nın  yanıtı gecikmemiş,  Nisan ayında üç yıl süre ile ithal otomobile ek vergi uygulaması başlatılmıştı.

http://www.segodnya.ua/ukraine/Na-zaprete-ukrainskoy-konditerki-Rossiya-ne-ostanovitsya-ekspert-451405.html

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.