$  23.450 UAH /  23.700 UAH  26.000 UAH /  26.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Sıkıyönetimin ekonomiye yansımaları, ‘balık fiyatlarında artış yaşanabilir’

Aralarında Karadeniz ve Azak Denizi’ne kıyısı olan kentileri de kapsayan 10 bölgede ‘Sıkıyönetim’ ilan edilen Ukrayna’da, balık fiyatlarında artış yaşanabileceği bildirildi.

UBR’nin haberine göre, kişisel facebook sayfasında bir açıklama yapan Ukrayna Tarım Politikası Bakan  Yardımcısı Maksim Martinyuk, balıkçılık ve ihracat alanlarında ‘küçük bir risk’in oluştuğunu söyledi.

Balıkçılık sektöründeki olası fiyat artışlarına dikkati çeken Martinyuk, A’zak Denizi balıkçılığın önemli bir kısmını karşılıyor ve bu sularda balıkçılığın sürdürülebilmesi gerekiyor’ dedi.

Ukrayna Tarım Politikası Bakan  Yardımcısı Maksim Martinyuk açıklamasında, dün balıkçılara güvenlik nedeniyle limana dönmeleri önerisinde bulunulduğunu, ancak balıkçılık ile ilgili olarak hukuksal ve fiziksel bir engelin söz konusu olmadığını bildirdi.

Martinyuk, Berdyansk ve Mariupol limanlarındaki yük trafiğin sınırlandırmak zorunda kaldıklarını ve  Odesa’daki limanlara yönlendirdiklerini ifade ederken, ihracat alt yapısının da ‘sıkıyönetim’in bu limanları da kapsadığı için etkilenebileceğini ancak şu anda bir aksaklık yaşanmadığını söyledi.

UKRTURK.NET kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.