$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.600 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Son zamanların en duygu dolu konseri, Anjelika Akbar’dan unutulmaz müzik ziyafeti

IMG_0412T.C. Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin organize ettiği, Büyükelçi Mehmet Samsar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ünlü piyanist Anjelika Akbar konseri büyük ilgi gördü.

Konser Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın Ukrain Dili’nde yaptığı konuşma ile başladı.

Kiev Müzikal Tiyatro’da 12 Mart akşamı gerçekleşen konserde Anjelika Akbar, klasik Türk bestecilerin eserleri yanında kendi bestelerini de çalarak seyirciyi mest etti.

Mozart’ın Türk marşını uyarladığı eseri yanında ünlü Ukrain bestecisi İgor Şuma’nın da valsini icra eden Anjelika Akbar, eserlerini çalmadan önce Türkiye’ye ve çalacağı eserlere dair de bilgiler aktararak seyirciyi memnun etti.

Duygu dolu anlar… 

Kısa bir süre önce hayata gözlerini yuman babası için özel bir eser icra eden Akbar, salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

IMG_0726

Sanatçının Türkiye’ye dair arka fonda yer alan görüntüler eşliğinde Aşık Veysel’in ve Karadeniz bölgesi derlemelerini çaldığı bölüm de izleyiciler üzerinde hoş bir Türkiye etkisi bıraktı.

Akbar konserin kapanışını ise Nazım Hikmet için bestelediği Yanlız Çınar eseri ile yaptı.

IMG_0574

“Hem kalbimize hem ruhumuza dokundunuz”

Etkinlikten sonra soruları yanıtlayan Anjelika Akbar, Kiev’in hayatında önemli bir yeri olduğunu, KPİ üniversitesinde profesör olan babasını henüz birkaç evvel kaybettiğini belirterek bu konserin kendisi için çok önemli olduğunu ve konserden sonra düzenlenen kokteylde izleyicilerden kendisine yönelik olarak “kalbimize ve ruhumuza dokundunuz” cümlelerini duymayı büyük bir memnuniyetle karşıladığını söyledi.
IMG_0288

Anjelika Akbar’ın eserlerinden bazıları

Libertango İstanbul 

Rainbow

Bach a l’orientale

 

www.ukrturk.net

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.