$  27.500 UAH /  28.000 UAH  30.150 UAH /  30.750 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Al bayrak Kreşçatik’te dalgalandı, ‘Teröre hayır’ yürüyüşü Kiev’de gerçekleşti (fotoğraflar)

ogrenci derneği yuruyus 1Ukrayna Türk Öğrenci Birliği tarafından gerçekleştirilen teröre  hayır yürüyüşü başkent Kiev’de gerçekleşti.

20 Eylül Pazar günü saat 12.00’de başlayan yürüyüşe Ukrayna Türk vatandaşlarının yanı sıra, Ukraynalılar, Azari Diyasporası ve Kırım Tatar toplumunun üyeleri katıldı.

Türk ve Ukrayna ulusal marşlarının okunduğu yürüyüşe Taras Şevçenko Üniversitesi Türkoloji bölümde eğitim gören Ukraynalı öğrenciler de destek verdi.

‘Ukraynalılara karanfil dağıtıldı’

ogrenci dernegi yuruyus 5Yürüyüş sonrası UkrTük’e konuşan Ukrayna Türk Öğrenci Birliği Başkanı Deniz Çelebi; ‘Teröre karşı yapılan bu etkinlikte hiç bir siyasi parti amacı güdülmemiştir,Ukrayna’da yaşayan Türkler olarak bir olup tepkimizi güzel bir şekilde gösterdik. Yaptığımız bu eylemi diğerlerinden farklı kılmak amacıyla Ukrayna halkına kırmızı karanfiller ve bröşürler dağıttık ,çok olumlu ve güzel tepkiler aldık .Ayrıca Azeri diasporası başkanı Hikmet beye ,Gagavuzlu kardeşlerimize ve kırım diasporasına verdikleri destekten dolayı telekkürlerimizi iletiyoruz. Şunu kimse unutmasın mesele otübüslerle adam taşıyıp oy kullandırmak değil mesele vatana her daim sahip çıkmaktır.’ diye konuştu.

 

 

ogrenci dernegi yuruyus 2

 

 

 

 

 

ogrenci dernegi yuruyus 3

 

 

 

 

 

 

ogrenci dernegi yuruyus 4

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.