$  24.550 UAH /  24.800 UAH  27.100 UAH /  27.500 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Troya Efsanesi Kiev’de yeniden canlandı, Ukrayna siyasetinin tepesi gösteriyi ayakta alkışladı

troya kiev90’dan fazla ülkede gerçekleştirdiği gösterilerle 20 milyondan fazla seyirciye ulaşan Anadolu Ateşi, Ukrayna’nın başkenti Kiev’i bu sefer de efsanevi Troya gösterisiyle ısıttı.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Danışmanı Protokol ve Tören Bölümü Başkanı Ladniy Yuriy, Ukrayna Cumhurbaşkanı Dışişleri Danışmanı Andriy Gonçaruk, Ukrayna Cumhurbaşkanı Dışişleri Danışmanı A. Klimenko, Ukrayna Başbakanı Yardımcısı Konstyantin Grişçenko, Ukrayna Adalet Bakanı Aleksandr Lovrinoviç, Ukrayna Kültür Bakanı Leonid Novohatko, Kültür Bakanı Birinci Yardımcısı Timofiy Kokhan, Eski Ekonomi Bakanı G. Poroshenko, Dinamo Kiev Başkanı Grigoriy Surkis, Kiev Belediye Başkanı Dış İlişkiler Başkanı, çok sayıda üst düzey Ukraynalı yetkili, 30 ülkenin Büyükelçisi, dış misyon şefleri, Türk diasporası ve Ukrayna’daki sanatseverler izledi.

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği’nin de desteği ile gerçekleşen Anadolu Ateşi’nin Troya gösterisi, Ukraynalıların büyük beğenisini kazandı.

Türkiye’den 2 TIR kostüm ve malzeme getirilen gösteride, 150 adet robot ışık, soğuk duman gibi çeşitli sahne efektleri ve 9 metre yüksekliğindeki “Troya Atı” kullanıldı. Binlerce yıllık tarihi canlandıran gösteriyi Ukraynalılar uzun süre ayakta alkışladı.

Haber:

YUNUS ERDOĞDU

Fotoğraflar:

YUNUS ERDOĞDU

www.ukraynahaber.com

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.