$  26.800 UAH /  27.000 UAH  29.350 UAH /  29.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Turçinov BBC’ye konuştu; ‘Kerç Boğazı’na bir kez daha gemi göndermeyi planlıyoruz’

Ulusal Güvenlik ve Savunma Komisyonu (SNBO) Başkanı Oleksandr Turçinov BBC’ye konuştu.

Korrespondent’te yayınlanan habere göre, Kerç Boğazı ve Azak Denizi’ndeki duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Turçinov, bölgeye tekrar gemi göndermeyi planladıklarını söyledi.

Uluslararası kuruluşların temsilcilerini gemilere davet ettik

Gemilere uluslararası kuruluşların ve AGİT’in temsilcilerini davet edeceklerini ifade eden Oleksandr Turçinov, ‘bu bizim için önemli. Partnerlerimizi, AGİT ve uluslararası kuruluşların temsilcilerini, Ukrayna’nın ve denizilerin hiçbir yasayı ya da uluslararası kuralı çiğnemediklerini göstermek için gemilerimize davet edeceğiz’ dedi.

NATO gemilerinin Azak Denizi’ne Ukrayna’ya yardım için gelmelerinin mantıklı olacağını ifade eden Turçinov, bu talebe henüz yanıt gelmediğini kaydetti.

SNBO Başkanı Oleksandr Turçinov, Azak Denizi ve Karadeniz kıyılarındaki savunma hatlarının, yeni ve modern füze sistemleri ile güçlendirildiğinin altını çizdi.

Rus güçleri, geçtiğimiz ay Ukrayna’ya ait üç gemiye el koymuş, gemilerde bulunan denizcileri de tutuklamıştı. Bu eylemin ardından Ukrayna Parlamentosu ülkenin 10 bölgesinde 30 gün süreli sıkıyönetim ilan etmişti.

UkrTurk.net kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.