$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.500 UAH /  29.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk Hava Yolları’ndan görkemli 20. yıl kutlaması

DSC_0492Türk Hava Yolları, Ukrayna’daki yirminci yılını görkemli bir resepsiyonla kutladı.

Kiev’deki ünlü Fairmont Grand Hotel Kyiv’de gerçekleşen kutlamaya ilgi yoğun oldu.

Ukrayna’daki Türk toplumunu bir araya getiren geceye, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Eşi Bayan Feruza Samsar, Azerbaycan’ın Kiev Büyükelçisi Eynullah Medetli, THY Ukrayna Müdürü Hakan Yılmaz, THY yönetiminden isimler, Kiev Büyükelçiliği çalışanları, yabancı ülkelerin misyon şefleri, Ukrayna Sivil Havacılık Kurumu temsilcileri, tur operatörleri ve tur acentalarının temsilcileri ile Türk ve Ukraynalı işadamları katıldılar. DSC_0469Türk Hava Yollarının tanıtıldığı filmin ardından, Türk Hava Yolları ve Ukrayna Sivil Havacılık Kurumu temsilcileri birer konuşma yaptılar. Gecede Türk Hava Yolları Adına  Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent ile THY Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nuri Yazıcı söz aldı. Törende davetlilere hitaben bir konuşma yapan Büyükelçi Samsar şunları söyledi: “Bir ülkenin ekonomisine katkıda bulunan kişiler, şahıslar ve şirketler herkes için çok değerlidir. Özellikle bu şirket bayrak taşıyan bir şirketse, hepimiz için ayrı bir önemi vardır. THY üzerinde taşıdığı, Türk bayrağından dolayı hepimizin gurur kaynağı, hepinizin gücü aynı zamanda Türkiye’nin birer elçisidir. Haftada 3 uçuşla başlayan THY geçtiğimiz yıl Türkiye ile Ukrayna arasında 600 bin yolcu taşımış oldu.” 2 (4) Ukraynalı sanatçıların verdiği konserle renklenen gecede THY’nin Ukrayna’da 20 yılı doldurması münasebetiyle bir pasta da kesildi.

20 YILDA THY’NİN SEFER SAYISI 2’DEN 53’E ÇIKTI

Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na konuşan THY Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent; “Ukrayna’nın 6 önemli noktasına haftata 50’den fazla sefer düzenleyen bir şirketiz. Ukrayna bizim için çok önemli bir pazar. Gerek ülkenin taşıdığı büyük potansiyel, yüksek nüfus, seyahat etme alışkanlığının yüksek olması gerekse merkezimiz olan İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla pazardaki payımızı günden güne arttırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Etkinliğimize katılım oldukça yüksek oldu. Çok memnun kaldık. Güzel bir organizasyon oldu. Biz de burada bu heyecanı ve ilgiyi görünce İstanbul’a mutlu dönmüş olacağız.” dedi.

THY Kiev Genel Müdürü Hakan Yılmaz yaptığı Cihan’a yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “20 yıl önce 1993 senesinde hafta 2 seferle Kiev-İstanbul seferlerimiz başlamıştı. Ne mutlu ki bize bugün geldiğimiz aşamada 20. yılımızı kutluyoruz. 2 seferle başladık bugün Ukrayna çapında 6 noktada 51 yolcu seferi ve 2 kargo seferiyle toplam 53 sefere sayısına ulaştık. Amacımız sürdürülebilir büyümeyi sağlamak. Geçmiş yıllarda yüzde 40 oranında bir büyüme sağladık. Bu başarımızı gelecek yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz.”


Haber:
Yunur Erdoğdu

www.ukraynahaber.com

Fotoğraflar

UkrTürk

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.