$  27.850 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.100 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk iş dünyası güçleniyor, TUSİB – CCI görüşmeleri Kiev’de başladı

tusib tppu

TUSİB –  CCI görüşmeleri başladı.

Kiev  merkezli Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB)  Ukraynalı devlet kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği görüşmeleri çerçevesinde, Ukrayna Sanayi  ve Ticaret Odası’na (Ukrainian CCI)  7 Ağustos Çarşamba günü bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

TUSİB adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Anaçalı, Devlet Otoriteleri ve Diğer Kurum/Kuruluşlar ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bekmezci ve TUSİB Genel Sekreteri’nin hazır bulunduğu toplantıda, Ukrayna Sanayi  ve Ticaret Odası’nı Birinci Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Viktor Yanovskiy, Başkan Vekili Sergey Svistil ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler Departmanı Şefi Valeriy Korol temsil etti.

Tanışma amaçlı ziyarette, İki kurum arasındaki işbirliği olanakları masaya yatırılırken, TUSİB üyesi işadamlarının sorunlarının kurumsal temsil ile gereken mercilerde gündeme getirilmesi imkanları değerlendirilmiştir.

Toplantıda ayrıca iki kurumun üyeleri arasında iş fırsatlarının geliştirilmesine yönelik ön çalışmalara başlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin sonunda, TUSİB ile Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası arasındaki diyaloğun, üyelerin de katıldığı ortak etkinliklerle pekiştirilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak TUSİB

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.