$  27.800 UAH /  28.150 UAH  31.750 UAH /  32.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk işadamları Ukrayna Enerji Bakanı ile İstanbul’da bir araya geldi

deiktusibbakan3Antalya’da düzenlenen G20 Zirvesi’nin ardından İstanbul Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı.

Atlantik Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne, dünyada sektöre yön veren 350 üst düzey yönetici, bölge ülkelerinden ve tüm dünyadan 25 bakan ile Türkiye’den de 5 bakan katıldı.

Türk işadamları DEİK – TUSİB organizasyonunda Ukraynalı bakan ile bir araya geldiler

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi nedeniyle İstanbul’a gelen Ukrayna Enerji Bakanı Volodimir Demçişin, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve TUSİB (Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği) organizasyonu ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu’nun katkıları ile düzenlenen organizasyonda Türk işadamları ile bir araya geldi.

deiktusibbakan1Toplantıya Ukrayna Enerji Bakanı Volodimir Demçişin’in yanı sıra Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Sergei Korsunsky ve Eşi Bayan Lyubov Korsunsky, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Vasily Bodnar, Bakan Yardımcısı Enerji Bakanlığı Avrupa Enerji Konusu Entegrasyon Direktörü Bon Airiian Oykhalio, DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Süreyya Özden Yücel, Ukrayna Ticaret Müşaviri Maksim Vdovichenko  ile Türk işadamları Adnan Anaçali (CreditWest Bank), Emre Karamehmetoğlu (Onur), Hasan Başer (UDK), Mücahit Türkkan (Dniprooliya), Mustafa Başer (Miroplast), Rasim Bekmezci (Rasbek Group), Selami Güner (Günsel Group), Seyhan Yılmaz (Doğuş İnşaat), Zafer Özbay (Ukr Tower) katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TUSİB Eşbaşkanı DEİK Yürütme Kurulu Başkan Vekili Rasim Bekmezci, Ukrayna ile Türkiye ticaret ilişkilerinde işadamlarının rolüne değindi.

Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk işadamlarının iki ülke ticaret hacminin artmasına büyük katkı sağladıklarını ifade eden Bekmezci, Ukraynalı Bakan ve Ukraynalı temsilcilere toplantıya katılımları için teşekkür ederken, Ukrayna’daki Türk işadamları olarak her türlü işbirliği için diyaloğa açık olduklarını kaydetti. Ukrayna’nın dış ticaret partnerleri arasında ilk 10’da yer aldığını hatırlatan Bekmezci, Ukrayna’nın Türkiye ile ticaretinde ortalama 2.5 milyar dolarlık avantajı olduğunu söyledi.

deiktusibbakan2

Sorunların çözümü için gayret gösteriyoruz

Toplantıda bir konuşma yapan Ukrayna Enerji Bakanı Volodimir Demçişin ise sorunları dinlemekten kaçınmadıklarını söyledi.  Varolan sorunların farkında olduklarının altını çizen Demiçişin, çözüm için gereken tüm gayreti sarfettiklerinin altını çizdi.

Toplantıda bir konuşma yapan DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Süreyya Özden ise iki ülke arasındaki işbirliğinin artarak gelişeceğine inandıklarını ifade ederken,  hem katılımcılara hem de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantıda iki ülke arasındaki ilişkilerin nasıl daha ileri götürülebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Samimi bir havada geçen yemekli toplantının sonunda DEİK tarafından katılımcılara teşekkür plaketi verildi.

Www.ukrturk.net

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.