$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.600 UAH /  30.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk işadamlarından Bedri Baykam’a ‘Kiev’e hoşgeldin’ yemeği

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği, Kiev’e sergi açmak üzere gelen Bedri Baykam onuruna bir akşam yemeği verdi.
7 Mart Çarşamba günü, Ukrayna Sanat Akademesi’nin desteği ile açılışı gerçekleştirilecek ‘Son on yıldan seçki’ isimli kişisel sergisi için Kiev’e gelen Bedri Baykam, TUSİB üyesi işadamları ile buluştu.

TUSİB’in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Zafer Özbay, Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli isimlerden Bedri Baykam’la bir araya gelmenin, kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

Serginin Türk modern sanatının Ukrayna’da tanıtımı için büyük öneme haiz olduğunu ifade eden Özbay, TUSİB olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere desteklerinin süreceğini kaydetti.
Yemekte bir söz alan Bedri Baykam ise, Ukrayna’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Ukrayna’nın Türkiye’nin yanı başında önemli bir ülke olduğunun altını çizen Baykam, Türkiye’nin imajına katkı sağlayacak projeleri dünyanın farklı ülkelerinde hayata geçirdiklerini, Ukrayna’nın ise kendileri için özel bir yeri olduğunu söyledi.

Türk modern sanatını Ukrayna’ya getireceğiz
Önümüzdeki sene Türk modern sanatını, Ukraynalı sanatseverlerle buluşturmayı planladıklarını kaydeden Bedri Baykam, bu proje ile Türk modern sanatının dallarındaki temsilcilerini Ukrayna’ya getirmeyi istediklerini söyledi.

Sanat, siyaset, spor gibi farklı konuların konuşulduğu yemekte, TUSIB olarak gelecek sene yapılacak Türk Modern Sanatı etkinliğine TUSİB’in daha fazla katkıda bulunucağı TUSİB üyeleri tarafından dile getirildi.

Bedri Baykam’ın ‘Son on yıldan seçki’ isimli sergisi 7 Mart ile 7 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olup, Kiev’deki Ukrayna Ulusal Sanat Akademisi’nde görülebilecek sergi, Baykam’ın 138. kişisel sergisi olacak.

Serginin adresi:

Bulvarno – Kudryavskaya Caddesi 20 numara – Kiev

Kaynak TUSİB (www.tusib.org)

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.