$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk işadamlarından örnek girişim, Ukrayna genelinde 500 koli dağıtıldı; ikinci parti hazırlanıyor

Ukrayna’daki Türk işadamlarından örnek girişim.

Korona virüs salgını ile mücadele eden Ukrayna’da, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunan Türk işadamları, ülkenin dört bir yanına içinde gıda maddeleri bulunan koliler ulaştırdı.

Türk işadamlarının, gönüllü finansmanıyla hayata geçirilen projede, şimdiye kadar 500 kolinin teslim edildiği bildirildi.

Konu ile ilgili olarak ‘organizasyon komitesi’ adına UkrTürk’e konuşan İsmail Hacıoğlu, iki ülke halkları arasındaki dostluğun bu zor günlerde daha önem kazandığını söyledi.

‘Dost kara günde belli olur’

Amaçlarının zor günler geçiren Ukraynalı dostlara destek olmak olduğunu ifade eden Hacıoğlu,

‘Bizler iki ülke arasındaki dostluğa sürekli vurgu yapıyoruz. Ama bu sadece lafta kalmamalı. Biliyoruz ki gerçek dostluk zor günde belli olur. Organizasyon komitesindeki arkadaşlarımızla bir karar aldık. Muzaffer Bayraktar Bey’den bu fikir çıktı. Evren Damyan ve Muzaffer Bayraktar ile birlikte bir organizasyon komitesi oluşturduk ve Muzaffer bey ile Sayın Büyükelçimizi ziyaret ederek projemizi anlattık. Kendileri bunu memnuniyetle karşılayarak destek oldular.’dedi.

‘500 koli yetersiz kaldı’

Hacıoğlu sözlerine şöyle devam etti:;

‘Birinci dağıtımda şunu anladık ki sıkıntı çeken çok insan var.  Maalesef 500 koli yetersiz kaldı.  Biz de ikinci partiyi hazırlama kararı aldık. Ben, Evren Damyan , Rasim Bekmezci, İsmet Yüksel ‘den oluşan organizasyon komitesi olarak, bölgelerde bize yardımcı olan arkadaşlarımız vasıtası ile yapılan tespitlere göre listemizi çıkartıyoruz .’

‘Kutuların içinde bir evin ihtiyacı olabilecek gıda maddeleri bulunuyor. Bu kutuları, farklı şehirlerde tespit edilen kişi ya da ailelere ulaştırdık. Kutuların hazırlanmasında ve nakliyesinde bizlere destek olan işadamlarımıza, kolilerin dağıtılması için ülkenin ücra köşelerinde karşılık beklemeden çalışan dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. ‘.

Ukrayna’nın Kiev ,Odesa ,Harkov ,Liviv , Nikolaev ,Herson ,Geniçevsk ,Dnepro ,Zaporoje ,Sumi ,Poltova ,Krivoyrog şehirlerinde dağıtım gerçekleştirdik.

Çernigiv’de değerli bir kardeşimiz, o bölgeyi hem tek başına finanse etti hemde dağıtımı yaptı. Mariupol ve Çernovtsi şehrine dağıtımlar olacak. İkinci partiyi kısa süre içinde hazırlayarak ülke geneline dağıtmayı planlıyoruz.’

 

 

 

 

 

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.