$  24.600 UAH /  24.850 UAH  27.000 UAH /  27.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk iş insanı Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi‘ne seçildi

Türk iş insanı Zafer Özbay, Ukrayna Anti Monopol Komitesi Kamu Konseyi’ne seçildi.

Zafer Özbay, 26 Şubat Salı günü gerçekleşen seçimler sonucunda, bir kez daha Ukrayna Anti Monopol Komitesi Kamu Konseyi üyeliğine seçildi.

Sadece sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin girebildiği Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi, devletin rekabet politikasının sürdürülmesine yönelik faaliyetlerde bulunuyor.

Bu göreve ikinci kez seçilen Türk işinsanı Zafer Özbay, geçen iki yıl içinde Kamu Konseyi’nin çalışmalarına aktif olarak katılırken, Anti Monopol Komitesi tarafından hazırlanan ‘Haksız Rekabete Karşı Korunması Hakkında’ yasa tasarısının hazırlanması süreçleride görüş ve önerilerini belirtti.

Özbay, ilgili kanunun 15-1’inci Maddesi hükümlerinin uygulanmasına yönelik metodolojik desteğin geliştirilmesi; telekomünikasyon pazarıda gözlenen haksız rekabeti önüne geçilmesine yönelik önerilerde bulunurken, Antimonopol Komitesi Kamu Konseyi’ndeki tek Türk temsilci olarak Türk iş dünyasını temsil ediyor.

Ukrayna’nın etkin kamu kuruluşlarından biri olan Antiomonopl Komitesi, aralarında haksız rekabetin önlenmesinin de bulunduğu bir çok konuda kararlar alıyor.

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSIB) web sitesi

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.