$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk rallici Selami Sezer Nikolaev’den kupa ile döndü (video)

Gönüllü Rallici Selami Sezer 23-24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan Liman Kupası Nikolayev Rallisi etabından üçüncülükle döndü.
UkrTürk’e konuşan Selami Sezer  “Yarış sırasında bastıran yağış sebebiyle yol tutuşun elverişsizleşmesi sebebiyle diğer ekiplerde doğan aksaklıklar ve biraz da pilotaj tecrübemizle bu yarışı kendi sınıfımız olan PS6 sınıfında üçüncü sırada bitirmiş olduk.
Ukraynadaki ralli maceramızda sonuç hiç bir zaman bizim için bir hedef olmadığı için sonuçtan çok sürece önem verdik.
Burada bulunmak, dostluğu ve sporculuğun ortak dilini konuşmak, kültür alışverişinde bulunmayı her yarışta zaten başlı başına bir ödül olarak görüyoruz.’ diye konuştu.
Yarış takvimimizde bir sonraki yarışın Temmuz ayı son haftası yapılacak Artsiz ralli olacağını kaydeden Selami Sezer ‘Artsiz çok renkli ve bir çok ülkeden katılım görecek bir ralli, ve aynı zamanda rallinin dışında Artsiz’e özel bir de dünya mutfakları etkinliği mevcut, bu etkinliğe biz de her sene Türk mutfağımızı taşıyarak etkinlik alanında Türk yemekleri pişirip ikram ederek kültürümüzü imkanlarımız ölçüsünde tanıtmaya çalışıyoruz.
Renkli ve çeşitli kültürleri görebileceğiniz güzel iki gün olacak.
Bu fırsatla başta siz olmak üzere bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

‘herkesin sevgilisi’

Ukrayna’da uzun yıllardır rallilere katılan rallici Selami Sezer, Türk ralli sporunu başta Odesa olmak üzere, ülkenin dört bir yanında düzenlenen rallilerde başarı ile temsil ediyor.

Gönüllü olarak yarışan Sezer, katıldığı rallilerde Türk bayrakları, şapkaları dağıtıyor, servis alanına gelen ralli severlere baklava ve Türk yemekleri ikram ediyor.

Ukraynalı rakipleri ve spor severler tarafından yakından tanınan Selami Sezer, Ukrayna ralli dünyasının en tanınan simaları arasında yer alıyor.

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.