$  24.250 UAH /  24.500 UAH  26.800 UAH /  27.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk rallicinin elinden birbirinden lezzetli yemekler, Selami Sezer’den Ukraynalı sporseverlere sıra dışı jest (video)

Ukrayna’da her ekim ayının son haftasonu kutlanan Şoförler Günü için Odesa Otomobil Kulübü tarafından geçtiğimiz 27 Ekim tarihinde düzenlenen etkinlikte rallici Selami Sezer, aşçı forması giyerek alanda kurulan seyyar mutfakta pişirdiği kavurma, pilav, nohut, mercimek çorbası gibi Türk yemeklerini katılımcılara sundu.

Ralli sporuna meraklı çocuklar ve ailelerinin de katıldığı etkinlikte Selami Sezer tarafından Türkiye şapkaları, tişörtler hediye edildi ve baklava ikram edildi.

Selami Sezer “Şoförler Günü Ukrayna’da epey ilgi gören özel günlerden biri, gördüğünüz gibi genci, yaşlısı olmak üzere yüksek bir katılım var, özellikle rallisever miniklerin ilgisi bizi çok keyiflendirdi, onlara arabaları tanıttık, resimler çektirdiler. Belki de geleceğin ralli pilotları olacaklar.

Ben aşçılık mesleğinden gelme biriyim, rallicilik gönlümde çocuk yaştan vardı, ralliyle birleştirince pilavlarla kavurmalarla ralli arabalarıyla böyle bir görüntü oldu, pişirdiğimiz yemeklerin beğenildiğini duyduk çok mutlu olduk. Fırsat oldukça böyle etkinliklerle Ukraynalılara Türk lezzetlerini sunmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile başta siz medya sponsorlarımız olmak üzere, bize desteklerinden dolayı Logitrans firmasına, T.C. Odesa Başkonsolosluğu’na ve Odesa Otomobil Kulubü başkanı sayın Viktor Şapovalov’a teşekkür ederim.” diye konuştu.

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.