$  24.300 UAH /  24.580 UAH  26.350 UAH /  26.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk tiyatrosu Ukraynalı sanatseverlerle buluşuyor

Türk tiyatro oyunu, Kherson Tiyatro Festivali’nde sahne alıyor.

Nikolay Gogol’un eserinden uyarlanan “Deli”oyunu, 12 ülkeden 38 eserin katılacağı Kherson’daki Uluslararası Tiyatro Festivali “Melpomen Tavriya’da,  Maltepe Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek.

Kubilay Erdelikara’nın Nikolay Gogol’un eserinden uyarlayıp, yönetmenliğini yaptığı ‘Deli”oyunu, daha önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sergilenmişti.

Tamamı belediye çalışanı sanatçılar
Ukrayna’nın Kherson şehrinde düzenlenecek festivalde sanatseverlerle buluşacak olan “Deli”oyunu, tamamı belediye çalışanı olan sanatçılar tarafından sahnelenecek.

Ukrayna’da ilk kez

Sanata ve kültürel faaliyetlere verdiği önemle tanınan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın destek ve himayesinde Türkiye’deki bir çok tiyatro festivaline de katılan ‘Deli’ oyunu, ilk kez Ukrayna’da sahne alacak.

Festivale Türkiye’nin yanı sıra, Romanya, İsrail, Gürcistan, Polonya, Belarus, Moldova, Azerbaycan, Litvanya, Ermenistan ve Macaristan katılıyor.

Adres: Kherson Drama Tiyatrosu
Tarih: 17 – 25 Mayıs

Oyuncular:
Oyunun geniş bir kadrosu var;

Murat Cılgısait, Ender Eker Büke, Okyay Erdelikara, Kubilay Erdelikara, Bahadır Keşan, Yasin Konuksever, Alparslan Orhan, Nalan Özdemir, Hakan Polat, Adem Tosun, Betül Yavuz.

UkrTurk.net

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.