$  26.850 UAH /  27.100 UAH  30.380 UAH /  30.880 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk vatandaşının ölümünde yeni detaylar

Ukrayna’da kaybolduktan sonra ölü bulunan Türk vatandaşı ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Haberler.com’un HaberTürk’e dayanarak verdiği habere göre Ukrayna’ya 150 bin TL alacağını tahsil etmek için giden iş adamı Rıza Yüce ortadan kayboldu. İki hafta boyunca haber alınamayan Yüce’nin cansız bedeni bir nehirde bulundu.

Gazete Habertürk’ten Mehmet İnmez’in haberine göre; Mersin’de ilaç sektöründe çalışan 44 yaşındaki Rıza Yüce, daha önceden ilaç verdiği ve 150 bin TL alacağı olan firma ile görüşmek için 23 Temmuz’da Ukrayna’ya gitti. Kiev’e giden iş adamı, en son 26 Temmuz’da eşini telefonla arayarak, parayı almakta zorlandığını, araya bir kişinin girdiğini ve görüşmek için buluşacaklarını söyledi. Yüce ayrıca eşine çok tedirgin olduğunu, görüşeceği kişinin de güven vermediğini anlattı.
EŞİ HABER ALAMAYINCA KONSOLOSLUĞU ARADI

Aracı söz konusu kişi ile görüşmek için giden iş adamı Rıza Yüce’yi akşam arayan eşi Suna Yüce haber alamadı. Endişelenen Yüce, Türk Konsolosluğu’na haber verdi. Konsolosluğun devreye girmesiyle yapılan araştırmada, kayıp iş adamının görüştüğü kişinin gasp suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Diğer yandan, iş adamının kayıp olmasından 3 gün sonra kredi kartı ile alışveriş yapılmak istendiği ve hesabından da 2 bin TL çekildiği belirlendi.
BAŞINA SERT BİR CİSİMLE VURULARAK NEHRE ATILDI

Yüce ailesinin tedirgin bekleyişi acı haberle son buldu. Ukrayna’da Yüce’nin cansız bedenine ulaşıldı. İş adamının başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ve bir nehre atıldığı belirlendi. Olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı ve bir zanlının cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Haberler.com

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.