$  24.600 UAH /  24.850 UAH  27.000 UAH /  27.400 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk ve Ukraynalı müzik gruplarından ortak şarkı, Herşey Yolunda’nın beklenen klibi çekildi (video)

mor ve otesiKiev Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin projesi ile Kiev’de konser veren Druga Reka ve Mor ve Ötesi’nden ortak klip.

Ukrayna’da büyük beğeni toplayan “Farklı kıyılardaki dünya – Svit na riznih berekah” isimli şarkıya klip çekildi.

Ukrayna ve Türk müzik kanallarında yayınlanan klip hakkında UkrTürk’ün sorularını yanıtlayan Kiev Kültür Ataşesi Berat Yıldız, “proje sonucunda yarısı Ukraince yarısı Türkçe, anlamlı bir de ismi olan güzel ve kalıcı bir şarkı çıktı. Şarkının hem sözleri hem müziği geniş kitleler tarafından beğenildi. Müzik severlerin gösterdiği ilgide bizleri çok memnun etti” diye konuştu.

İki ülkenin iki ünlü rock grubunun hem İstanbul’da hem de Kiev’de buluştuklarını kaydeden Yıldız,  İstanbul’da stüdyo çalışması yapan Druga Rika ile Mor ve Ötesi’nin Kiev’de ortak bir konser verdiklerini hatırlattı.

drugaİki ünlü grup ortaklaşa besteledikleri  “Svit na riznih berekah” Türkçesiyle “Farklı kıyılardaki dünya” isimli şarkıyı 2011’de Kiev’de düzenlenen ortak konserde  seslendirmiş, Mor ve Ötesi daha sonra şarkıyı “Her Şey Yolunda” ismiyle kendi konserlerinde de çalmıştı.

Druga Reka – Mor ve Ötesi ortak çalışması Farklı Kıyılardaki Dünya’nın klibi için tıklayın

www.ukrturk.net

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.