$  24.400 UAH /  24.700 UAH  26.850 UAH /  27.250 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türkçe Olimpiyatları yaklaşıyor, 400 finalist Türkçe için yarışacak

Bu yıl 11.si yapılacak Ukrayna Türkçe olimpiyatlarına hazırlık tüm hızıyla devam ediyor.

Geçen yıl 32 kurumdan 334 finalistin katıldığı olimpiyatlarda, bu sene 400 finalistin yarışması bekleniyor.
Son yıllarda üniversiteliler arasında almış olduğu madalyalarla atağa kalkan Milli Taras Şevçenko üniversitesinde Türkçe olimpiyatlarında bu yıl daha fazla madalya alma hedefleri yatıyor. Bunun için olimpiyatlara canla başla hazırlanıyorlar.
“Türkçe olimpiyatları bize Türkiye’yi öğretiyor”
Olimpiyatlara iki kez katılan 4.sınıf öğrencisi Anastasiya Parfenova olimpiyatlar hakkında şöyle diyor: “Olimpiyatlara iki kez katıldım. İkisi çok kıymetli tecrübe verdi bana. Özellikle geçen yıl okuma kategorisinde kazandığım zafer, dil bilgisi bilgime güvenimi arttırdı. O yüzden bu yıl da seve seve katılmak istiyorum. Bence Türkçe olimpiyatlarının düzenlenmesi Türkçe öğrenenler bizlere daha da çoşku verir, yani Türkçeyi, Türkiye’nin kültürü, adetlerini bizlere tanıtır. Sadece Türkçe ve Türk kültürü değil, olimpiyat süresinde katılan tüm öğrenciler birbirini tanıyor ve arakadaşlık ve samimi ilişki kuruyorlar. Biz öğrenciler, bu olimpiyatların düzenlenmesi ve devamını yıllarca sürmesini umuyoruz.Tüm emeği geçenlere de müteşekkir kalırız.”

Diğer bir öğrenci Antonina Kalenska ise “ Bu yılki yarışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü bu olimpiyatlar daima dostluk havası içinde bulunur. Olimpiyatların düzenleyenleri bütün katımcılar için sevinçli bir bayram yaratıp koskocaman calışmaları yaptılar. Sandığım kadarıyla bu yarışma Ukrayna ile Türkiye arasındaki kültürel işbirliğini pozitif yönde çok olumlu etkiledi. Olimpiyatların bir parçası olabildiğim için bu mükemmel yarışmanın düzenlemesine emeği geçmiş bütün insanlara çok müteşekkirim.

www.ukrturk.net

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.