$  27.150 UAH /  27.450 UAH  30.810 UAH /  31.160 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Turkcell Global Bilgi 2013 yılında yüzde 40 büyüdü

global bilgi112008’den bu yana Ukrayna’da faaliyet gösteren Turkcell Global Bilgi, 2013 yılında yüzde 40 büyürken, 20 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell Global Bilgi, son bir yıl içerisinde yurt içinde Sivas, Siirt, Trabzon ve Şanlıurfa lokasyonları, yurt dışında ise Rusya ofisi ile yaptığı toplam 20 milyon lira yatırımla yüzde 40’lık büyüme kaydetti.

Turkcell Global Bilgi, 2014 büyüme hedefini ise yüzde 30 olarak belirledi.

Turkcell Global Bilgi gerçekleştirdiği iş birlikleri neticesinde 7’si bakanlık olmak üzere 11 kamu kuruluşunun 12 farklı projesinde vatandaşa hizmet sunuyor. 2013’te, 2012 yılına oranla yüzde 40’lık bir artışla yaklaşık 34 milyon vatandaşa hizmet veren Turkcell Global Bilgi, 83 milyon dakika üretim gerçekleştirdi.

Sektörde bankalara dış kaynak hizmeti sunan ilk 3 firma arasında yer alan Turkcell Global Bilgi, müşteri sayısını 6’ya çıkararak, 2013 yılında finans sektöründe yüzde 110’luk bir büyüme gerçekleştirdi. Turkcell Global Bilgi, geçen yıl özel sektörde portföyüne yeni müşteriler yüzde 50’lik büyüme kaydetti.

Turkcell_Global_Bilgi_logo2008 senesinde Ukrayna’da faaliyete aldığı çağrı merkeziyle Türkiye’nin yurt dışında hizmet veren ilk ve halen tek çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, Ukrayna ve Belarus’ta toplam 5 lokasyonla çalışmalarını yürüterek, Ukrayna’nın en hızlı büyüyen dış kaynak çağrı merkezi oldu ve ikinci sıraya yerleşti.

Turkcell Global Bilgi, 2013’te Rusya’da hizmete giren satış ofisiyle de Rusya’nın telekom, finans ve medya sektörlerinin önde gelen firmalarına hizmet vermeye başladı.

Bir yıl içerisinde Rusya dış kaynak çağrı merkezi pazarındaki en büyük ilk 10 çağrı merkezi arasına giren şirket, Rusya’ya hizmet verdiği lokasyonlarda büyüyerek kapasitesini daha da artırmayı hedefliyor.Turkcell Global Bilgi, 2014’te yurt dışı hizmetleri için 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecek.

2010 yılında 1 milyon ses tanıma kaydı olan şirket, bugün 10 milyonu aşkın ses tanıma kaydı ile “dünyanın en hızlı ve en büyük ses tanıma çözümü”nü Turkcell abonelerine sunuyor. Turkcell Global Bilgi, kimlik doğrulama sürecini ortalama 20 saniye kısaltan “Ses Tanıma” teknolojisiyle bugüne kadar 10 milyon Turkcell abonesi tarafından 40 milyondan fazla kullanıldı.

Şirket, aboneler için teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama teyit süresini ortalama 5 saniyeye indiriyor.

Şu an toplam 12 bin çalışanla çalışmalarını yürüten Turkcell Global Bilgi, 2014’te 2500 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Turkcell Global Bilgi olarak başarılarının sırrının şirketi kurumsal müşterilerinin ana iş hedeflerine ortak bir şirket olarak konumlandırmaları olduğunu belirtti.

Teknolojik altyapı ve 15 yıllık müşteri deneyimi tecrübesiyle kurumsal müşterilerin kendi işlerine daha iyi odaklanmasını sağladıklarını ve müşteri adına iş yükünü ve kalite sorumluluğunu üstlendiklerini ifade eden Pekkan, müşterilerin ana hedeflerini ve ihtiyaçlarını, verecekleri hizmeti kurgularken kullanmanın kendileri için çok kritik olduğunu bildirdi.

Pekkan, 2013 yılının geleceğe yatırım yapma konusunda önemli adımlar attıkları bir yıl olduğunu belirterek, kamu, finans ve özel sektörden 15 yeni kurum ve firmayı müşteri portföylerine ekleyip hizmet ağını genişlettiklerini dile getirdi.

Son kullanıcıların iletişim kurmak istedikleri kanal tercihi ve müşterin hedeflerini göz önünde bulundurarak en doğru kanallar üzerinden amaca en uygun  hizmetleri sunduklarını aktaran Pekkan, teknoloji altyapıları ve yazılımları ile hizmet vermeyi sürdürürken, müşterilerin telefon dışında diğer tüm hizmet kanalları ile entegre ettikleri IVR, e-posta, internet sitesi, mobil uygulama, sosyal medya gibi kanallardan da kusursuz ve kesintisiz hizmet almasını sağladıklarını vurguladı.

Pekkan, yaptıkları tüm bu çalışmalar neticesinde müşterilerden aldıkları olumlu geri dönüşlerin ve uluslararası arenada kazandıkları ödüllerin  şirketin en büyük motivasyon kaynağı olduğunu kaydetti.

Turkcell Global Bilgi olarak 2014 yılında da kurumsal müşterilerinin iş hedeflerine ortak olmaya devam edeceklerini ifade eden Pekkan 2014 yılında sektördeki liderliklerini yeni müşterilerle ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapacakları yatırımlarla büyüyerek sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Pekkan, 2013 yılında kamu ve finans sektöründe gerçekleştirdikleri başarıyı devam ettirerek;  yüz yüze kanallar, kalite değerlendirme çözümleri, finans sektörüne yönelik tahsilat ve satış gibi çağrı merkezi dışındaki potansiyel alanlardaki fırsatları da değerlendireceklerini dile getirdi.

http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/gundem/1444468

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.