$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.600 UAH /  30.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türkiye – Ukrayna İş Konseyi’nde görev değişimi, işte yeni başkan

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Ukrayna İş Konseyi’nin yeni başkanı belli oldu.

Bir süredir Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Rasim Bekmezci,  11 Ocak’ta yapılan seçimde Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Başkanı seçildi.

Seçimle ilgili olarak UkrTürk’e konuşan Bekmezci, bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek ‘Ukrayna’daki Türk toplumunu daha yüksek noktalara çıkartmamız gerekiyor. Bulunduğumuz seviye ne yazık ki yeterli değil.  Ukrayna ile Türkiye arasındaki hızla gelişen ilişkiler, çalışma azmimizi ve sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Bu görev bir bayrak yarışı. Bizden sonraki nesiller için daha elverişli iş ortamları ve iyi bir gelecek birakmak için çalışacağız. Destek olan herkese teşekkür ederim’ dedi.

Türkiye – Ukrayna İşadamları Derneği’nde (TUİD) yönetim kurulu üyeliği, Türk – Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nde (TUSİB) başkanlık yapan Rasim Bekmezci, bir süredir Türkiye – Ukrayna İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Öte yandan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Ukrayna İş Konseyi’nin başkanlığını yürüten Ruşen Çetin ise, Türkiye – Ruanda İş Konseyi Başkanı seçildi.

25 Nisan 1991’de kurulan Türkiye-Ukrayna İş Konseyi, eski SSCB’den ayrılarak bağımsız olan Cumhuriyetlerle Türkiye arasında oluşturulan ilk Konseylerden birisidir.

Düzenlediği etkinliklerle iki ülkeden iş dünyası temsilcileri ve üst düzey kamu görevlilerinin bir araya gelmesini amaçlayan İş Konseyi, bu sayede verimli iş bağlantılarının kurulmasına aracılık etmiş ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin bugünkü seviyeye ulaşmasına büyük katkıda bulunmuştur.

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.