$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.600 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türkiye’deki Ukrayna derneklerine bir yenisi eklendi, toplam sayı 12’ye ulaştı

Türkiye’deki Ukrayna diasporası güçleniyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde kurulan Ukrayna derneklerine Kuşadası’nda açılan yeni bir dernek eklendi.

Türkiye ile Ukrayna arasındaki kuvvetli bağ ve ilişkiler her geçen gün gelişirken, Türkiye’deki Ukrain diasporası da güçleniyor. Türkiye’de faaliyet gösteren Ukrayna derneklerine bir yenisi daha eklendi.

Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) bildirdiğine göre, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de 12’nci Ukrayna derneğinin tescil edildiğini bildirdi.

Konuyla ilgili Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinin Twitter hesabı üzerinden 2 Haziran’da yapılan açıklamada, “Biraz önce “Kuşadası Ukrayna Kültür Derneği”nin resmi olarak tescil edildiğini öğrendik. Bu, vatandaşlarımızın konsolidasyonu ve Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’nin yardımı ile kurulan 12. Ukrayna Derneği’dir.” ifadesine yer verildi.

Türkiye’de hali hazırda 12 Ukrayna yardımlaşma ve kültür derneği bulunuyor. Bunlar: Ukrayna Alanya Dayanışma Derneği, Ankara Ukrayna Derneği, Ukrayna Ailesi Derneği (Antalya), Ukrayna Kültür ve Sanat Derneği (Antalya), Akdeniz Ukraynalılar Derneği (Antalya), Bursa Ukraynalılar Derneği,  Ukrayna Kültür Derneği (İstanbul), Ukrayna Dayanışma Derneği (İstanbul), Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği (Muğla) ve Karadeniz Ukraynalılar Derneği (Samsun), İzmir Ukrayna Dayanışma Derneği ve Kuşadası Ukrayna Kültür Derneği.

QHA

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.