$  26.700 UAH /  26.900 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen tıbbi malzeme Boryspil Havaalanı’na ulaştı (fotoğraflar)

Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen tıbbi malzeme Kiev’e ulaştı.

Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen tıbbi malzeme taşıyan uçak Boryspil Havaalanı’na indi.

Yardım malzemelerini taşıyan uçağı havaalanında Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasil Bodnar, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve yardımların gönderileceği Kiev Çocuk Hastanesi Başhekimi İrina Sadovyak birlikte karşıladılar. Ukraynalı yetkililer yardım için Türkiye’ye teşekkür ederek iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine ve stratejik ortaklığa vurgu yaptılar.

Büyükelçi Güldere ise pandemiyle mücadelenin sürdüğü bu zor dönemde Türkiye’nin tüm dostlarının yanında olduğunu, stratejik ortak Ukrayna’ya yapılan yardımın Ukrayna sağlık personelinin yükünün bir nebze de olsa hafiflemesine katkı sağlamasını umduğunu söyledi.

Büyükelçilik facebook sayfasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Covid-19’la mücadele kapsamında Türkiye’den Ukraynalı dostlarımıza tıbbi malzeme yardımı bugün Borispol havalimanına ulaştı. Uçağımızı Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasil Bodnar’la birlikte karşıladık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine Ukrayna’ya gönderilen tıbbi yardımımız, 150.000 maske ve 500 tulum başta olmak üzere yüz ve göz koruyucularıyla dezenfektan da içeriyor.

Bu zor dönemde Türkiye tüm dostlarının yanındadır. Stratejik ortağımız Ukrayna’yla dostluğumuzun en yeni halkası olan bu yardımımız, Ukraynalı sağlık personeline pandemiyle mücadelede güç katacak, sağlıklı günleri yaklaştıracak.

Mevlana’nın dediği gibi, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var”…’

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.