$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

TURKSİD yönetimi, basın mensupları ile bir araya geldi, ‘Organize sanayi siteleri kuracağız’

TURKSİD Ukrayna Yönetimi, Kiev’de basın mensupları ile bir araya geldi.

Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı, Ukraynalı milletvekilleri,  Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Büyükelçiler ve yerli ve yabancı konukların katıldığı törenle açılan TURKSİD Ukrayna, Kiev’de basın mensupları ile bir araya geldi.

DHA v İHA Ukrayna temsilcileri, Kırım Haber Ajansı (QHA) temsilcileri, bazı yerel haber sitelerinin yöneticileri ile Türk işadamlarının katıldığı kahvaltılı toplantı, Cumartesi günü Kiev’deki bir restoranda gerçekleşti.

TURKSİD Ukrayna Kurucu Başkanı İsmet Yüksel ile TURKSİD Ukrayna yöneticilerinin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, derneğin hedefleri ile ülkedeki sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ele alındı.

Kapımız herkese açık, herkese dokunacağız

Etkinlikte bir konuşma yapan TURKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel,  dernek olarak kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. Sloganlarından birinin ‘herkese dokunacağız’ olduğunu hatırlatan Yüksel, ‘bizler iş hacimlerine, büyüklüklerine bakmaksızın, ortak bir paydada buluşabilecek, yeni fırsatlar yaratmak isteyen herkese kapımızı açtık’ diye konuştu.

İşletmelere güçlerine göre aidat

Ülkedeki farklı iş kollarında faaliyet gösteren işadamlarının buluştukları bir adres olmayı hedeflediklerinin altını çizen Yüksel, üyelik süreçleri ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

TURKSİD’in işletmelerin güçlerine göre aidat politikası uygulacağını ifade eden İsmet Yüksel, KOBİ’ler ile büyük işletmelerin üyelik şartlarının farklı olacağını söyledi.

TURKSİD Organize Sanayi Siteleri

TURKSİD olarak, ülkenin farklı bölgelerinde kurulması öngörülen Organize Sanayi Bölgeleri’ne destek olacaklarını belirten TURKSİD Ukrayna Başkanı Yüksel, ‘TURKSİD Organize Sanayi Siteleri’ isimli yapılar üzerinde çalışacaklarını ifade etti.

TURKSİD herşeyden önce bir iş adamları derneğidir

TURKSİD’in herşeyden önce bir işadamları kuruluşu olduğunu söyleyen İsmet Yüksel, oluşturmayı öngördüğümüz çalışma komisyonları ile, iş dünyasına rehber olmayı öngördüklerini bildirdi.

Yüksel, işletmelerin gelişmelerine destek olacak, düşük faizli kredi almaları için girişimlerinin bulunduğunu söyledi.

Öğrencilerimize kapılarımız açık

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İsmet Yüksel, Ukrayna’daki eğitim kurumlarında öğrenim gören çok değerli ve başarılı Türk öğrencilerin bulunduğunu hatırlatırken, ‘öğrencilerimizin kariyer hedeflerine ve iş dünyasına ulaşmalarına destek olacağız ‘ diye konuştu.

Kısa süre içinde dernek merkezlerinin açılacağını ifade eden Başka İsmet Yüksel, yapılacak genel kurul ile yönetim yapısının da son şeklini alacağını bildirdi.

Fotoğraflar: Bahadır Vanlı

Metin: UKRTURK.NET

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.