$  27.700 UAH /  28.000 UAH  31.520 UAH /  31.870 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

TUSİB yönetiminden Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel’e tanışma ziyareti

tusib buyukelci tezel ziyaret Bir söre önce görevine başlayan Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Türkiye Ukraya Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) yönetimini makamında kabul etti.

Kiev Ticaret Müşaviri Belkıs Gürsel Güleç’in de hazır bulunduğu ziyarete, Türk Hava Yolları Ukrayna Müdürü Hakan Yılmaz, TUSİB Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bekar (Erbek İnşaat), Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Anaçali (Creditwest Bank), Yönetim Kurulu üyeleri Selami Güner (Günsel Group), Rasim Bekmezci (Rasbek Group), Gökhan Yahşi (TIS Travel) ile Denetleme Kurulu üyeleri İbrahim Demir (Ayvaz) ve Tandogan Kargın (Milano) ile Genel Sekreter F.Serkan Bağ katıldı.

Sıcak bir havada geçen görüşmede TUSİB’i tanıtan bir konuşma yapan Yönetim Kurulu başkanı Ercan Bekar, Ukrayna’nın önde gelen işadamları kuruluşları ve Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak projeler gerçekleştiren TUSİB’in, yerel kurumlarla işbirliğine öncelik verdiğini söyledi.

TUSİB’in Türk ve Ukrayna iş çevrelerini bir araya getirmenin yanı sıra, bu ülkedeki Türk iş dünyası için lobi faaliyetlerinde bulunduğunu ifade eden Ercan Bekar, Ukraynalı işadamlarının Türkiye pazarına girmelerine destek olunduğunu söyledi.

TUSİB üyesi işadamlarının ağırlıklı olarak tarım ve sanayi  üretimi alanlarında yatırım yaptığını belirten Bekar, Ukrayna genelinde faaliyet gösteren TUSİB üyeleri hakkında bilgi verdi.

TUSİB’in Dünya Türk İş Konseyi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Ukrayna – Türkiye İş Konseyi ile de yakın işbirliği içinde bulunduğunu hatırlatan Ercan Bekar, TUSİB’in bundan sonraki dönemde de iki ülke ilişkilerine katkıda bulunmaya ve Türk diasporasını güçlendirmeye yönelik çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

Ziyarette bir konuşma yapan Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, Türk işadamlarının yurt dışında güçlenmelerinin ve kurumsal yapılar alında örgütlenmelerinin önemine değindi. Ukrayna’nın Türkiye için önemli bir partner olduğunun altını çizen Tezel, TUSİB’in iş dünyasındaki faaliyetlerinin iki ülke ilişkilerine katkıda bulunduğunu kaydetti.

Görüşme,  Türkiye – Ukrayna ilişkilerinin önümüzdeki dönemde seyri, serbest ticaret anlaşması sürecindeki son durum, Ukrayna ekonomisi ve yatırım iklimi ile güncel gelişmeler hakkında görüş alışverişi ile devam etti.

Kaynak:TUSİB Web

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.