$  24.100 UAH /  24.400 UAH  26.600 UAH /  27.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna – AB yakınlaşması sürüyor, vizesiz seyahatten sonra şimdi de ortak sınır kontrolü geliyor

Ukrayna ile AB yakınlaşmaya devam ediyor.

Ukrayna ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki vizesiz seyahat anlaşmasından sonra, şimdi de ‘entegre sınır kontrolü’ için görüşmeler yapıldığı bildirildi.

Finance.ua’nın haberine göre, Avrupa ve Avrupa-Atlantik Entegrasyonundan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Dimitry Kuleba, ‘bütünleşik sınır yönetimi’ konusunda bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kuleba, sözlerine, ‘bu konu şu an itibariyle karmaşık ve biraz soyut gelebilir, ancak entegre olan sınır yönetimi, vizesiz seyahatten sonra mal ve hizmetlerin dolaşım özgürlüğünü sağlamadaki bir sonraki adımdır ”dedi.

“Vizesiz seyahatin, kapıları bize açmalarından sonraki ilk adım olduğunu” ifade eden Başbakan Yardımcısı, “Entegre sınır yönetimi, bu kapılardan geçişi mümkün olduğu kadar konforlu, rahat ve güvenli hale getirecek” diye konuştu.

Avrupa ve Avrupa-Atlantik Entegrasyonundan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Dimitry Kuleba, “Bunun ikinci bir vizesiz seyahat süreci olduğunu söyleyemem, ancak bu süreç;  hükümetin dolaşım özgürlüğünü sağlamak için yerine getirmesi gereken ve vizeden sonra atmamız gereken bir sonraki adımdır” dedi.

Ukrayna ile AB arasında vizeler 2017 yılında kaldırılmıştı.

Ukrturk.net kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.