$  24.100 UAH /  24.400 UAH  26.800 UAH /  27.200 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Devlet Başkanı’ndan Amerikalı aktöre devlet nişanı

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Amerikalı aktör John Malkoviche’e devlet nişanı verdi.

Dün akşam Kiev’deki ünlü Sofievsky Meydanı’nda düzenlenen, ‘dostluk yolu’ isimli klasik müzik konserinde şiir okuyan Amerikalı aktör ve yönetmen John Malkoviç’e, Ukrayna Devlet Nişanı verildi.

Konserin açılış konuşmasını  yapan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, aktör John Malkoviç ve İtalyan orkestra şefi Rikardo Muti’ye 3. Derece’den Hizmet Nişanı verdi.

Ukrayna Avrupa’ya dönüyor

Devlet Başkanı Poroşenko konuşmasında, ‘dostluk yolu’ festivali kültürel bir bağdır. Bu Ukrayna’nın Avrupa halklarının büyük ailesine dönüşüdür.  Binlerce yıldır burada, Sofievsky Meydanı’nda, Kiev Doğu Avrupa’nın merkezlerinden biriyken, burası Avrupa’nın tüm kültürlerinin olduğu bir yerdi. Ve bugün Ukrayna, Avrupa’ya dönmektedir’ dedi.

Ukrayna Ulusal Operası’nın 150. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenenen açık hava konserinde, 300 İtalyan ve Ukraynalı klasik müzik sanatçısı, İtalyan Giuseppe Verdi’nin eserlerini icra ettiler.

Ünlü sinema oyuncusu John Malkovich’in Abraham Lincoln’un mektubunu okuduğu açık hava konseri, şiddetli yağmura rağmen, binlerce Ukraynalı tarafından izlendi.

Konsere Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve eşi, Kiev Belediye Başkanı Vitaly Klitchko ile yabancı misyon şefleri ve sanatseverler katıldılar.

Порошенко вручил орден Джону Малковичу

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.