$  27.000 UAH /  27.300 UAH  30.250 UAH /  30.700 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Ekonomi Bakanı TURKSİD’in açılışında konuştu, ‘sizlere desteğe hazırız’

Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofei Milovanov, TURKSİD’in açılışına katıldı.

TURKSİD Ukrayna’nın açılışında bir konuşma yapan Bakan Milovanov, Türk iş dünyasına desteğe hazır olduklarını söyledi.

Kiev’deki intercontinental otelinde düzenlenen açılışta konuşan Ukrayna Ekonomik Kalkınma, Ticaret ve Tarım Bakanı Timofei Milovanov, Türk iş dünyasını Ukrayna’da yatırım yapmaya davet etti.

Ukrayna’ya bu yıl 50 milyar dolar yatırım çekmeyi planladıklarını ifade eden Bakan Milovanov, ‘komşularımıza yetişmek için 100 milyar dolar yatırıma ihtiyacımız var’ dedi.

Ukrayna ekonomisinin ve yatırım ikliminin, hayata geçirilen reformlar ile hızla düzeldiğini ifade eden Milovano, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski’nin gerçekleştirdiği görüşmelere değindi. Ziyaret sırasında STA sürecinin sonuçlandırılmasının başlıca konulardan biri olduğunu kaydeden Ekonomi Bakanı, STA ile iki ülke arasında yeni ticaret alanları açılacağını söyledi.

Derneğinizin temsilcilerini davet ediyorum

Konuşmasında TURKSİD ve Türk iş dünyasına her konuda destek olmaya hazır olduklarını ifade eden Ukraynalı Bakan, “Derneğinizin temsilcilerini bakanlığımıza davet ediyorum.Karşılaştığınız problemlerle ilgilenecek bir yardımcı tayin edeceğiz. Sizlere her konuda yardımcı olmaya hazırız” diye konuştu.

Fotoğraf: Ukraynahayat.com

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.