$  27.800 UAH /  28.100 UAH  31.630 UAH /  31.980 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna Futbol Federasyonu’ndan büyük jest, ‘Slava Ukraini’ diyen Hırvat Vukojevic’in cezasını biz ödeyelim’

Hırvatistan Milli Takımı’nın Dünya Kupası’nda ev sahibi Rusya’yı eleyerek yarı finale yükselmesinin ardından Beşiktaş’ta da forma giyen savunma oyuncusu Domagoj Vida ve teknik ekipte yer alan Ognjen Vukojevic’in çektiği Ukrayna temalı video sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

FIFA Maç sonrası ‘Slava Ukraini’ (Yaşasın Ukrayna ) sloganı atan ikili Vida ve Vukojevic hakkında soruşturma başlatmış, yapılan inceleme sonucu uyarı cezası verilmesi kararlaştırılmıştı.

Öte yandan Hırvatistan Futbol Federasyonu, Rusya cephesinin büyük tepkisini çeken hareketin faturasını Vukojevic’e kesti. Vukojevic’in Hırvatistan Milli Takımı’ndaki görevine son verildiğini bildirdi.

Cezayı biz ödeyelim

Ukrayna Futbol Federasyonu ise bugün aldığı bir kararla Ognjen Vukojevic’in alacağı olası bir maddi cezayı ödemeye hazır olduklarını açıkladı.

Ukrayna Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, ‘Slava Ukraina’ sözünün siyasi bir içerik taşımadığına dikkat çekildi.

Bugün de bir grup Ukraynalı, Hırvatistan’ın Kiev büyükelçiliğine gelerek Vida ve Vukojevic lehine gösteri yaptılar.

Öte yandan Hırvatistan Futbol Federasyonu da Vida ve Vukojevic’in çektikleri videonun siyasi içerik taşımadığını, ancak yine de futbolla ilgisi olmadığı için böyle bir uygulamaya gitme kararı aldıklarını açıkladı.

Hromadske.ua

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.