$  26.650 UAH /  26.850 UAH  29.700 UAH /  30.150 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna ve Türkiye koronvirüsle ortak mücadele edecek

27 Mart’ta bir telefon görüşmesi gerçekleştiren, Ukrayna Dışişleri Bakanın Dmitry Kuleba ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iki ülke arasındaki ticaretin sürdürülmesi ve ekonomilere destek için birlikte hareket etme kararı aldılar.

TUSİB web’de yayımlanan haber göre, konu ile ilgili olarak Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Türk Dışişleri Bakanının, Türk vatandaşlarının dünyanın dört bir yanından ülkelerine geri dönmelerine yardımlarında dolayı Ukrayna’ya şükranlarını dile getirdiği bildirildi. Dmitry Kuleba da meslektaşına, Türkiye’nin Ukrayna vatandaşlarına benzer yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Öte yandan, Bakanlar Kurulu sitesinde yayınlanan metinde Dmitry Kuleba’nın “Bu zor zamanda, pandeminin zorluklarıyla yüzleşmek, vatandaşlarımızı ve girişimcilerimizi korumak için Türk arkadaşlarımızla güçlerimizi birleştiriyoruz” sözlerine yer verildi.

Dışişleri Bakanları’nın görüşmede, Türkiye ve Türkiye üzerinden yük taşımacılığında karşılaşılan sorunları çözümünü konusunun gündeme geldiği bilirildi.

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (tusib.org)

https://www.kmu.gov.ua/news/dmitro-kuleba-ukrayina-i-turechchina-spilno-dokladatimut-zusil-dlya-zberezhennya-torgivli-ta-pidtrimki-ekonomik

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.