$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.680 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Türk iş dünyası güçleniyor, TUSİB Ukrayna’nın TUSİAD’ına üye oldu

TUSİB USPPTürkiye Ukrayna Saniyiciler ve İşadamları Birliği’nden (TUSİB) iş dünyasına yönelik dev bir adım. Türk ve Ukrayna iş dünyası artık daha yakın.

TUSİB, Ukrayna’nın TUSİAD’ı olarak da adlandırılan ülkenin en büyük ve etkin iş adamı kuruluşlarından Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’nin (USPP) üyesi oldu.

TUSİB’in üyeliğinin kabul edildiği USPP Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası’nın Kiev’deki merkez binasında gerçekleşti.

DSC_020417 Mayıs Cuma günü düzenlenen USPP Genel Kurul toplantısına Ukrayna Eski Başbakanı (Şu anda milletvekili ve Devlet Başkanı Danışmanı) Anatoliy Kinah, siyaset dünyasından simalar, Ukrayna iş dünyasının tanınmış isimleri ve gazeteciler katıldı.

Toplantıda TUSİB’i Yönetim Kurulu üyeleri Rasim Bekmezci ve Selami Güner ile TUSİB Genel Sekreteri temsil etti.

USPP Genel Kurul Toplantısı, USPP ile kurumlar arasında işbirliği protokollerinin imzalanması ile başladı. DSC_0110

Bir açılış konuşması yapan USPP Başkanı Anatoliy Kinah, ülke ekonominin içinde bulunduğu durum hakkında bilgi verdi.

Ekonomik kalkınma için hazırladıkları programı paylaşan Kinah, Ukrayna’nın yatırım ikliminin iyileştirilmesi, yerli üreticinin desteklenmesinin önemine değindi.

Toplantıda TUSİB adına Rusça bir konuşma gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bekmezci ise başkan ve USPP üyelerini selamlayarak başladığı konuşmasında, Ukrayna ile Türkiye arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

DSC_0088TUSİB’in iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkelerin yanı sıra dostluk ilişkilerinin gelişmesine de katkıda bulunmak üzere faaliyet gösterdiğini kaydeden Bekmezci, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin gelişmesinin politika, kültür, bilim ve teknoloji alanlarında gelişmeyi beraberinde getireceğini söyledi. DSC_0157Rasim Bekmezci, Ukrayna iş dünyasının Türkiye pazarına girmeleri için TUSİB’in destekte bulunmaya hazır olduğunun altını çizdi.

Bekmezci konuşmasında kurumlar arasında hayata geçirilecek ortak projelerle iş dünyasının sorunlarının çözülmesinin ve çıkarlarının korunmasının önemine değindi.

Toplantının ardından USPP Başkanı Anatoliy Kinah ile TUSİB heyeti  bir süre görüş alışverişinde bulundu. DSC_0075Türk iş dünyasını USPP bünyesinde görmekten mutlu olduğunu ifade eden Anatoliy Kinah, ilişkilerin gelişmesini umduğunu söyledi.

Görüşmeden sonra taraflar hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yeni yatırım ve iş fırsatları doğacak

Toplantı sonrası UkrTürk’e açıklamalarda bulunan TUSİB Yönetim Kurulu Üyesi Selami Güner, TUSİB’in  bu tür girişimlerinin Ukrayna’daki Türk iş dünyasının önünü açacağını, yeni yatırım ve iş fırsatları doğuracağını kaydetti. Güner, üyeliğin Ukrayna’daki Türk iş dünyası için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

www.ukrturk.net

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.