$  24.100 UAH /  24.400 UAH  26.600 UAH /  27.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukrayna’dan savunmada kritik adım, zırlı araç motorlarında NATO standartları geliyor

Deutz_industriUkrayna devlet savunma sanayisi şirketi Ukroboronprom, zırhlı araçları Alman yapımı Deutz motorları ile donatacak.

Ukrayna’da savunma alanında faaliyet gösteren Ukroboronprom şirketi, zırhlı araçlarını NATO’da kullanılan ve Almanya’da üretilen Deutz motorlarına uygun hale getirdi.

Kırım Haber Ajansı’nda (QHA) yayınlanan haber egöre Ukroboronprom daha önce Rusya’da üretilen motorları kullanıyordu. Ancak Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından sonra söz konusu motorların sevkiyatı durduruldu.

Ukroboronprom basın servisinden yapılan açıklamada, Deutz motorları ile donatılan modern BTR-4 zırhlı personel taşıyıcıların testlerinin tamamlanmasının ardından Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaya başladığını açıkladı.

Ukroboronprom şirketinin genel müdürü Roman Romanov, “Alman Deutz’lar güçlü ve sağlam. Ayrıca onlar, Rus motorlarından daha az gürültü yapıyor, bu ise, savaş koşullarında çok önemli. Böylece Ukraynalı askerler, Ukrayna’da NATO standartlarına uygun olarak üretilen en iyi araçlara kavuşacak” dedi.

Ukroboronprom şirketinin bahse konu motorları üreten Deutz AG şirketi ile sözleşme imzaladığını anlatan Romanov, sözleşmede geçen motor sayısını açıklamadı.

ukrayna btr 80“Yeni motorlar, BTR-3 ve BTR-4 zırhlı personel taşıyıcılarda ve yeni nesil ‘Dozor-B’ zırhlı arabalarda kullanılacak. Şimdiye kadar araçlarda eskimiş Rus motorlar kullanılıyordu. Deutz AG şirketi, Ukrayna’ya indirimli fiyat sundu” diyen Romanov, tasarruf edilen paraların, Ukrayna ordusu için yeni araçların üretimi amacıyla kullanılacağını da söyledi.

 

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.