$  27.130 UAH /  27.400 UAH  30.680 UAH /  31.000 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukraynalı hava yolu şirketi, Türkiye’de açılacak yeni uçuş noktalarına talip

Ukrayna ile Türkiye arasındaki karşılıklı sefer sayılarının ve uçuş noktalarının arttırma kararı meyvelerini vermeye başladı.

Avianews.com’un haberine göre, Ukrayna Hava Yolları (MAU) yeni açılan uçuş noktalarına sefer yapmak için başvurmaya hazırlanıyor.

MAU’dan konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, sefer sayısı ve uçuş noktası arttırma kararının, sektördeki dengesizliğin önüne geçeceği bildirildi.

Açıklamada, Türk hava yolları şirketlerinin Ukrayna’nın bir çok şehrine uçmalarına rağmen, Ukraynalı hava yolu şirketlerinin sadece Ankara ve İstanbul’a uçtuğu hatırlatıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden (SHGM) ve Ukrayna Sivil Havacılık Kurumu arasında yürütülen müzakereler sonunda imzalanan mutabakat zaptı ile İstanbul-Odessa hattında mevcut frekans sayısının iki katına çıkarılması konusunda anlaşma sağlanmış, İstanbul-Odessa hattındaki haftalık uçuşları 14’ten 28’e çıkarılırken, iki ülke arasında yeni uçuş noktaları konusunda da mutabık kalınmıştı.

Bu kapsamda, Türk tarafı için İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman çıkış noktası, Ukrayna tarafı için de varış noktası olarak kabul edilerek bu şehirlerden karşılıklı sefer düzenlenmesine imkan sağlandı.

 

Alle Design

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.