$  26.800 UAH /  27.000 UAH  29.450 UAH /  29.950 UAH
Mevduat Oranlarimiz: UAH - 6 ay/%17, 12 ay/%19, USD - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25, EUR - 6 ay/%6.50, 12 ay/%7.25

Ukraynalı ve Azeri ressamlardan Bodrum’da resim sergisi

ukrayna resim sergisiMuğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki Palmarina’da, iki Ukraynalı ve bir Azeri kadın ressamın eserlerinden oluşan ‘Atlar ve Duygular’ resim sergisi, büyük ilgi gördü. Marina sergiyi görmek isteyenlerin akınına uğradı.

Haberler.com’da yayınlanan habere göre Ukrayna’nın Odessa kentinde yaşayan ressam İnga Bugaytsova ve Alina Gordiyenko ile İstanbul’da oturan Azeri ressam Ulviya Gasimova’nın eserlerinin yer aldığı ‘Atlar ve Duygular’ resim sergisi, Yalıkavak Mahallesi’ndeki Palmarina A.Ş.’de sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Mine Art Gallery küratörlüğünde düzenlenen sergide; yağlı boya, guaj boya ve karışık teknik ile yapılan 30 eser yer aldı.

Serginin açılışını eser sahibi ressamlar ile sanatseverler birlikte yaptı. Açılıştaki kokteyle ressamların ülkelerinden gelen yakınları da katıldı. Sergiye marinada bulunan yerli ve yabancı turistler, büyük ilgi gösterdi. İki saat içinde sergiyi, yaklaşık 400 kişi gezdi. Sergide bulunan at resimleri beğenildi.

ÜÇ RESSAM UZUN YILLAR BİRLİKTE ÇALIŞTI

Sergideki diğer iki ressamla uzun yıllardır birlikte çalıştığını söyleyen Alina Gordiyenko, “Türkiye’de ve dolayısıyla ilk kez Bodrum’da bir sergi açmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Sanatçı arkadaşlarımla birlikte özellikle atlar ve atların insan üzerinde yarattığı etki ile insan yaşam kesitlerinden duyguların yer aldığı eserlere yer verdiklerini anlatan Alina Gordiyenko, “Bazı eserleri İnga Bugaytsova ile birlikte yarattık. Sergiye olan ilgi, bizleri gerçekten çok şaşırttı. Burada gördüğümüz sıcak ilgi nedeniyle yeni bir sergi açmaya karar verdik. Son üç yılda yaptığımız eserlerin Bodrum’da aralarında yabancıların da bulunduğu sanatseverler tarafından beğeni kazanması bizleri mutlu etti” dedi.

 

Haberin devamı için tıklayın

Alle Design

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.